$
אינטרנט

גוגל תשלם למוזילה 300 מיליון דולר מדי שנה על מנת להאריך את החוזה ביניהן

מיקרוסופט עמדה להכניס את בינג לפיירפוקס, וגוגל בתגובה מיהרה לחדש את החוזה שלה עם מפתחת הדפדפן. התוצאה? היא תשלם 140% יותר על הזכות להמשיך ולהציג תוצאות חיפוש בתוך הדפדפן

הראל עילם 16:0523.12.11

הבלוג AllThingsD חושף היום (ו') פרטים נוספים על עסקת הפרסום והחיפוש שנחתמה ביום שלישי האחרון בין גוגל ובין מוזילה , הקרן האחראית לפיתוח הדפדפן קוד הפתוח פיירפוקס. כעת מתברר כי גוגל תשלם למוזילה 300 מיליון דולר מדי שנה במסגרת הארכת החוזה הקיים בן החברות לשלוש שנים נוספות.

החוזה החדש משקף עליה של 140% לעומת הסכום אותו העבירה גוגל למוזילה בשנה שעברה. דוברי החברות סירבו להגיב.

 

גוגל משלמת למוזילה על הזכות לספק את שירותי החיפוש המותקנים בתוך פיירפוקס, וכך מאפשרת לה להציג פרסומות מבוססות חיפוש לכל הגולשים המשתמשים בשירות זה. לגוגל יש עסקה דומה עם AOL ומייספייס. זהו מקור ההכנסות העיקרי של מוזילה, ובעבר כאשר נודע שהחוזה עומד להגיע לסיומו ולא ברור האם יחודש, היו דאגות לעתיד הקרן והדפדפן. בשנה שעברה, גוגל הייתה אחראית לקרוב ל-90% מכל הכנסותיה של מוזילה.

 

הסיבה לעליה בדמי התשלום היא ככל הנראה התחרות בין גוגל ובין מיקרוסופט, המנסה לקדם את מנוע החיפוש שלה, בינג. לפי הדיווחים, ענקית התוכנה ניסתה להכניס את בינג לפיירפוקס, במקום גוגל.

 

מיקרוסופט הצליחה בעבר להגיע לעסקת חיפוש עם יאהו ופייסבוק אבל נכשלה בניסיונותיה לגנוב מגוגל את AOL ומייספייס - וכעת גם את מוזילה. זאת למרות שאחוז החדירה של פיירפוקס לא גדל בשלוש השנים האחרונות, בעוד שהדפדפן של גוגל - כרום - צמח במהירות, לעיתים על חשבון פיירפוקס. כרום הוא כעת הדפדפן השני בפופולריות שלו בעולם, ועקף את פיירפוקס.

 

בהודעה נפרדת, מוזילה גם השיקה מחדש את פיירפוקס 9, הגרסה החדשה של הדפדפן ששוחררה במקור מוקדם יותר השבוע אבל היא כללה מספר באגים חמורים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x