$
חדשות טכנולוגיה

אפל רוצה פטנט על שיטה לשמירת מסכי מגע נקיים מטביעות אצבע

יצרנית האייפון והאייפד הגישה בקשה לפטנט על שיטה להגנה על מסכי מגע מטביעות אצבע. לאחרונה דווח כי אמזון מנסה לפתח שיטה לשמור עליהם מנפילה

יוסי גורביץ 10:1115.08.11

אחת הבעיות שמשתמשי מכשירים עם צג מגע נתקלים בהן על בסיס יומיומי היא הצורך לנקות את הצג משאריות שומניות של טביעות אצבעות. הבעיה חמורה במיוחד במחשבי לוח, במיוחד כאלו עם מסך העשוי מגורילה גלאס - חומר מבוסס זכוכית שהוא קשה ועמיד יותר מפלדה.

 

אחת מהיצרניות הגדולות

בעולם של מכשירים בעלי מסך מגע היא אפל – יצרנית אייפון והאייפד, כמו גם האייפוד טאץ'. היא הגישה לפני מספר ימים בקשה רשמית לפטנט עבור שיטה שאמורה לפתור את הבעיה. כך דיווח אתר PatentyApple.

 

השיטה כוללת התזה על הצג, באמצעות תרסיס לחץ, של חומר נוגד שמן שמכונה Oleophobic, בעזרת אידוי הדרגתי. על פי השמועות, האייפון 5 ישתמש – אם וכאשר יגיע – בשיטה זו כדי להגן על צג המגע שלו.

 

שמועות דומות דיברו גם על שכבה נוגדת טביעות אצבעות חדשה עבור האייפון 4 והאייפד 2, אבל הן התבדו לבסוף. מכשירים אלו משתמשים כיום בטכנולוגיה אחרת ובסיסית יותר, אבל בה שכבת החומר נוגדת השמן מתכלה עם הזמן ואינה מספקת הגנה מושלמת. החומר החדש צפוי להיות יעיל יותר ושיטת ההתזה-דרך-אידוי תבטיח שכבה אחידה ועמידה גם לאורך זמן.

 

בתוך כך, בסוף השבוע נודע כי אמזון מבקשת פטנט על מספר שיטות למניעת נפילה של סמארטפונים, ביניהן כריות אוויר מיניאטוריות, קפיצים וגז נפלט. אפל מצידה רשמה לאחרונה גם פטנט לאנטנה קטנה אותה ניתן לחבר לגוף מתכתי וכן לוח סולרי בטלפונים חכמים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x