$
אינטרנט

מחקר: אינטרנט אקספלורר 9 - הדפדפן הבטוח ביותר לגלישה

לפי חברת האבטחה NSS Labs, הדפדפן של מיקרוסופט חוסם 92% מהאיומים ברשת, הרבה יותר מהמתחרים שמגיעים ל-13% בלבד. עם זאת המחקר לא בחן פרצות אבטחה בדפדפנים עצמם

הראל עילם 11:3217.07.11

אינטרנט אקספלורר 9, הדפדפן האחרון שהוציאה מיקרוסופט לשוק, חוסם למעלה מ-92% מכל האיומים, הרוגלות והטרויאנים ברשת - הרבה יותר מהמתחרים.  כך עולה ממחקר עצמאי של חברת האבטחה האירופאית NSS Labs. החברה אף מצאה שבעזרת התקנת אפליקציות רשת הדפדפן מבית מיקרוסופט יכול לחסום

את כל האיומים הקיימים כיום ברשת, ומייחסת את ההצלחה בין היתר לתוסף המובנה SmartScreen URL Filter.

 

לשם השוואה, הגרסאות החדשות ביותר של הדפדפנים המתחרים - כרום 10, ספארי 5 ופיירפוקס 4 - חוסמים לפי המחקר רק כ-13% מהאיומים. אופרה 11, המשתמש בטכנולוגיה של חברת האנטי-וירוס AVG, התמודד רק עם 5% מהאיומים הקיימים.

 

הגרסה החדשה של פיירפוקס רשמה יתרון קטן בביצועים ובמהירות לעומת מתחרותיה, אבל הציגה ירידה משמעותית בביצועי האבטחה לעומת בדיקת NSS לפני חצי שנה. כרום, לעומת זאת, רשמה שיפור משמעותי ברמת האבטחה בגרסה 10 לעומת גרסה 9.

 

אלפי אתרים נבדקו

 

במסגרת המחקר, שנערך באפריל האחרון, בדקה החברה את התמודדות הדפדפנים עם אלפי אתרים המנסים לעודד משתמשים להתקין תוכנות זדוניות במסווה של תוכנות לגיטימיות, כגון אנטי-וירוסים, אפליקציות רשת ועוד.

 

במבחן הזה לאינטרנט אקספלורר, שלו יש את תוכנת סינון ה-URL העדכנית ביותר, יש יתרון משמעותי על כל הדפדפנים האחרים. המבחן לא בדק פרצות אבטחה בדפדפנים, שם לפי ההערכות כי לפיירפוקס וכרום יש יתרון יחסי. שלושת הדפדפנים המתחרים באקספלורר זכו לתוצאה דומה של 13%, כיוון שכולם משתמשים באותו פרוטוקול לחסימת קישורים זדוניים, גוגל SafeBrowsing.

 

NSS Labs הזהירה מעלייה משמעותית בהיקף הקישורים הזדוניים, האפליקציות הזדוניות והיקף "גניבת הלייקים" ברשתות חברתיות. הנציבות האירופית מצאה בעבר ששליש מכל המחשבים הפרטיים באיחוד האירופי הודבקו ברוגלה במהלך 2010, ולפי הערכת מיקרוסופט 7% מכל הורדות הקבצים בעולם הן של תוכנות זדוניות או וירוסים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x