חדשות IT

בלעדי ל"כלכליסט": ג'יני רוכשת את פיוצ'ר IT

רכישה נוספת בשוק מערכות המידע הישראלי: בית המשפט אישר את מכירת פיוצ'ר IT, חברה בת של דטהסייף הנמצאת בהליכי פירוק, לחברת ג'יני. סכום העסקה לא פורסם

אסף גלעד 18:0710.04.10

רכישה חמישית בתוך שבועיים בענף מערכות המידע בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי חברת שירותי ה-IT ג'יני רכשה בסוף השבוע שעבר את חברת פיוצ'ר IT, חברה בת של דטהסייף הנמצאת בהליכי פירוק. סכום העסקה לא פורסם, אך ל"כלכליסט" נודע כי ג'יני תשקיע בסך הכל 5 מיליון שקל ברכישת החברה ובהשקעת

מו"פ נוספת של מוצריה. כל קניינה הרוחני של החברה יעברו לבעלותה של ג'יני. כמו כן ימשיכו ששת עובדי פיוצ'ר IT בתפקידם במסגרת ג'יני.  

 

את העסקה אישר ביום ה' האחרון בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, לאחר שג'יני הציעה את סכום הרכישה הגבוה ביותר. בכך גברה גי'ני על מתחרות נוספות מעולם מערכות המידע כגון טופ-גרופ רמדור ו- ACS. עד כה נותרה פיוצ'ר IT בניהול של מנהל מיוחד לאחר שהחברה-האם דטהסייף החלה בתהליכי פירוק בדצמבר האחרון.

 

ספקית מערכות המידע ג'יני, הנמצאת בבעלותם של גיא הוכמן ושל פירמת רואי החשבון ברית פיקוח, פעילה בעיקר בקרב מגזר הקיבוצים ומפעלי תעשייה. היא מעסיקה 70 אנשי מחשוב, ביניהם מהנדסי רשתות, מנתחי מערכות מידע ואנשי פיתוח. החברה מעניקה שירותי IT מקיפים לכ-500 לקוחות, בהם המרכז האקדמי רופין, מתחם שפיים ומפעל פוליכד. בשלוש השנים האחרונות הפיצה ג'יני את מוצריה של פיוצ'ר IT, ועתה החליטה לרוכשה במטרה לשפר את היצע המוצרים בתחום מסדי הנתונים וניהולם.

   

לפיוצ'ר IT כ-1500 לקוחות בישראל, בהם בנק ישראל, בנק הפועלים, טבע, צים ומכתשים אגן, וכן לקוחות בארה"ב, בבריטניה ובמרכז אמריקה. השנה מכרה ג'יני מערכות של פיוצ'ר IT במיליון דולר, וב-2011 צפויות הכנסותיה מפעילות זו להגיע לכ-4 מיליון דולר. המוצר שפיתחה פיוצ'ר IT מאפשר ניהול מרכזי של שרתי SQL בטכנולוגיה של מיקרוסופט, מעמדת ניהול מרכזית אחת, גיבוי ושחזור מהירים, פתרון DRP, העלאת גיבויים מכווצים וניטור משופר.  

 

בשבועיים האחרונים נעשו בשוק מערכות המידע בישראל שורה של רכישות ומיזוגים. בין העסקאות הבולטות: רכישת חברת הבינה העסקית גילון בידי נס טכנולוגיות, רכישת פסיפיק בידי חברת ההשמה MIT, רכישת קאמי בידי אופטימום. כמו כן נודע על התקדמות במגעים לקראת רכישת 2Bsecure על ידי חברת התוכנה וואן. 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x