חדשות IT

הראל טכנולוגיות במו"מ על מכירת 2Bsecure ל-One1

חברת אבטחת המידע 2Bsecure צפויה להימכר תמורת 10 מיליון שקל. ב-One1 אישרו שמתנהלים דיונים, אולם מסרו כי "בשלב זה אין כל ודאות שהמשא ומתן יבשיל לכדי הסכם מחייב"

אסף גלעד 15:4301.04.10

לאחר כחודשיים של חיפושים, הראל טכנולוגיות עשויה למצוא רוכשת לחברת 2Bsecure. חברת מערכות המידע One1 מנהלת בימים אלה משא ומתן על רכישת 2Bsecure, המספקת שירותי אבטחת מידע וניהול סיכונים לארגונים, תמורת כ-10 מיליון שקל. עסקה זו מגיעה כשלוש שנים בלבד לאחר שהראל טכנולוגיות

רכשה 51% ממניות 2Bsecure והחברה-הבת טראסטנט, תמורת סכום דומה.

 

חברת One1 סירבה להגיב רשמית לדיווחים, אך במהלך היום אישרה את דבר קיומו של משא ומתן בין שתי החברות. ב-One1 הוסיפו כי "בשלב זה אין כל ודאות שהמשא ומתן יבשיל לכדי הסכם מחייב".

 

כלל לא בטוח שמכירת 2Bsecure תהווה עסקה מוצלחת מבחינתה של הראל. גורם בענף אבטחת המידע אמר ל"כלכליסט" כי "מצבן של המתווכות בענף ה-IT ואבטחת המידע הולך ומידרדר. אלה הן חברות שעיקר פרנסתן מגיע מגביית עמלה על תיווך בין יצרניות תוכנה ומערכות לבין הלקוח הארגוני, עמלה שירדה בשנים האחרונות בעשרות אחוזים ועומדת כיום על כ-20% מהמכירה. חלקם עברו למתן שירותים, אך גם כיום עיקר הכנסותיהן ממשיכות להגיע מתיווך. גופים רבים בתחום זה נסגרו, כמו דטהסייף, או נמכרו בזול כמו ארטנט".

 

One1, ששמרה על יציבות בהכנוסתיה בשנת 2009 ונהנתה מגדילה ברווחיות, מנצלת את המומנטום הנוכחי על מנת להגדיל את היקף לקוחותיה באמצעות רכישות של ספקיות שרותים קטנות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x