$
חדשות טכנולוגיה

מחברי רבי המכר בוחרים בקינדל

החלטתה של אמזון להעלות את שיעור התמלוגים עודדה סופרים מצליחים לחתום איתה על חוזי בלעדיות להפצת הפורמט הדיגיטלי של ספריהם. בין הסופרים שחתומים עם אמזון: פאולו קואלו, איאן מקיואן וסטיבן קובי

אבנר קשתן 16:4809.02.10
אמזון ממשיכה לבסס את מעמדו של הספר האלקטרוני שלה, הקינדל, בכך שהיא מחתימה סופרים מצליחים על חוזי בלעדיות להפצת המהדורות הדיגיטליות של ספריהם, בתמורה לתמלוגים מוגדלים, כך מדווח בלוג הטכנולוגיה GigaOm.

 

הסופר האחרון שהחתימה אמזון הוא גאווין דה בקר, מחבר מדריכי עזרה רבי מכר להתמודדות עם טראומה, פחד ואלימות, אשר ימכור שניים מספריו באופן בלעדי בחנות המקוונת של הקינדל למשך שנה. דה בקר מצטרף למחבר רב המכר "שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד" סטיבן קובי, שחתם בדצמבר על הסכם דומה, שלפיו הוא יקבל 50% מהכנסות המהדורות הדיגיטליות של ספריו, בניגוד ל-25% כפי שנהוג בתעשייה, ול-35% כפי שנהגה אמזון לתת לסופרים.

 

מאז שנחתם ההסכם עם קובי, הודיעה אמזון על העלאת התמלוגים לסופרים ל-70% מסך ההכנסות, כך שיש להניח שדה בקר יקבל אחוז גבוה אף יותר. לא ידוע אם ההסכם הקודם עם קובי ישודרג לרף התמלוגים החדש, כמו גם הסכמים קודמים עם סופרים אחרים כגון הסופר הברזילאי פאולו קואלו ("האלכימאי"), אשר חתם על הסכם בלעדיות למהדורות הדיגיטליות בפורטוגזית של כל 17 ספריו, או הסופר הבריטי איאן מקיואן ("כפרה"), אשר חתם אף הוא על חוזה בלעדיות תמורת 50% מההכנסות.

 

חוזי הבלעדיות, כמו גם העלאת רף התמלוגים, מעידים על כך שבאמזון מכירים בתחרות העולה בשוק הספרים הדיגיטליים, בעיקר מול האייפד של אפל, ונערכים להתחרות באמצעות היצע תוכן בלעדיים, ולא רק ברמת החומרה והמכשירים.

 

אמזון מנסה גם לשמור על תחרותיות במחירי הכותרים ומחייבת את הוצאות הספרים למכור את מהדורות הקינדל ב-10 דולר לכל היותר, צעד שגרם לפיצוץ עם הוצאת הספרים מקמילן, אשר איימה להסיר את כותריה מהמדפים בשבוע שעבר, עימות שנגמר בסופו של דבר בנסיגת אמזון, שהסכימה לדרישות המחירים של מקמילן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x