$
חדשות טכנולוגיה

מקרני הווידיאו הזעירים יכבשו את עולם הסלולר?

כמה חברות הציגו במהלך תערוכת הגאדג'טים CES מקרני וידיאו שיתבססו על סלולריים ויוכלו להקרין סרטים על משטחים קרובים. בכיר באחת החברות טוען: בתוך חמש שנים יהיה מקרן בכל סלולרי

יוסי גורביץ 11:5111.01.10
תערוכת מוצרי האלקטרוניקה השנתית CES ננעלה אתמול (א') בלאס וגאס, ואחד המוצרים המסקרנים שהוצגו בה הוא מקרן וידיאו זעיר המיועד למכשירי סלולר (מקרני pico). כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס.

 

כמה חברות, בהן טקסס אינסטרומנטס הוותיקה וחברת Microvision המתמחה בתחום הציגו את מוצריהן. טקסס אינסטרומנטס הציגה הן מקרני פיקו עצמאיים והן שני מקרנים הבנויים לתוך מכשירי סלולר של סמסונג; מיקרוויז'ן הציגה מקרן עצמאי, בגודל של טלפון סטנדרטי.

  

הדגמת מקרן הווידיאו של Microvision בתערוכת הגאדג'טים CES הדגמת מקרן הווידיאו של Microvision בתערוכת הגאדג'טים CES צילום: בלומברג

 

המקרנים עוררו עניין רב, ואנליסטים אמרו לרויטרס כי הם צופים צמיחה ניכרת בענף, משום שמקרני פיקו פותרים את בעיית הצפייה בווידיאו על גבי המסכים הזעירים של הסלולרים: כעת אפשר להוריד סרטים לסלולרי ולהקרין אותם על קיר. אחרים העריכו כי הפריצה הראשונית של המקרנים תהיה דווקא בתחום המצלמות, ומשם ינדדו אל תחום הסלולר.

 

מנהל התקשורת של מיקרוויז'ן, מאט ניקולס, אמר כי לתחושתו, "הטלפון הוא ההזדמנות הגדולה ביותר... על פי התחזיות שלנו, בתוך חמש שנים כל הסלולרים יכילו מקרנים". ניקולס אמר עוד כי חברתו נמצאת במגעים עם עשרות לקוחות מעוניינים, בהם כמה חברות סלולר. מנהל חטיבת הפיקו של טקסס אינסטרומנטס, פרנק מויציו, היה זהיר יותר: "כולם כאן מתלהבים מאוד מהמקרנים. אינני יודע איך זה יתורגם למכירות; אני מקווה שנפח המכירות יהיה גבוה".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x