$
חדשות טכנולוגיה

ספר אלקטרוני חדש יתחבר ישירות ל-Google Books

חברת ספרינג דיזיין הטייוואנית הכריזה על ה-"Alex", ספר אלקטרוני המורכב משני מסכים, LCD ודיו אלקטרונית, שיאפשר גלישה מלאה באינטרנט - כולל למאגר הספרים הסרוקים של גוגל

אבנר קשתן 10:1306.01.10
מאגר הספרים הסרוקים העצום של  גוגל - Google Books - יהיה זמין לגישה מיידיית מכל כיס למשתמשי הספר האלקטרוני החדש של חברת ספרינג דיזיין הטייוואנית, "אלכס" (Alex), כך מדווח אתר חדשות הטכנולוגיה cnet.

 

המכשיר, המבוסס על מערכת ההפעלה של גוגל, אנדרואיד, מכיל דפדפן אינטרנט מלא התומך גם באתר Google Books, אתר הספרים הסרוקים השנוי במחלוקת של גוגל. המכשיר מסוגל להתחבר לאינטרנט דרך רשתות WiFi אלחוטיות כמו גם רשתות דור שלישי סלולריות, ויכול לגשת דרכן למאגר הספרים העצום, המכיל מיליוני ספרים ומגזינים, חלקם בתקציר וחלקם בטקסט מלא. מנכ"לית ספרינג דיזיין פריסילה לו מסרה כי "אנחנו שמחים להיות חלק מיוזמתה של גוגל להפוך את הספרים בעולם לדיגיטליים וזמינים לכולם, ומברכים על ההזדמנויות העסקיות שייפתחו, לנו ולסופרים עצמאיים".

  

Alex Alex צילום מסך: youtube.com

 

למכשיר מסך דיו אלקטרונית בגודל 6 אינץ', בדומה למכשיר הקינדל של אמזון וספרים אלקטרוניים אחרים, ומתחתיו יש מסך LCD צבעוני בגודל 3.5 אינץ', בדומה למסכי תצוגה של מצלמות דיגיטליות, אשר יכול להציג תמונות, סרטוני וידיאו וקישורי אינטרנט במקביל לתצוגת הספר. לפני כחודשיים תבעה ספרינג דיזיין את רשת הספרים האמריקאית בארנס אנד נובל, אשר השיקה את הנוּק, ספר אלקטרוני דומה - גם הוא בעל שני מסכים, בטענה כי היא פעלה לשיתוף פעולה עמה, אך זו גנבה ממנה קניין רוחני הקשור לספרים דו-מסכיים.

 

בתחילת יולי 2009 הודיעה סוני על שיתוף פעולה עם גוגל, שבמסגרתו יהיו הספרים שבפרויקט Google Books זמינים להורדה לספרים האלקטרוניים שלה מסדרת סוני רידר, ובכך הציגה החברה יתרון משמעותי על המתחרות העיקריות בתחום - אמזון ובארנס אנד נובל. בשונה מההסכם של סוני עם גוגל, המכשיר החדש מאפשר גישה ישירה לספרי Google Books, אך אינו מאפשר להוריד את הספרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x