$
חדשות טכנולוגיה

בארנס אנד נובל חשפה את הספר האלקטרוני שלה

רשת הספרים האמריקאית צפויה להשיק בחודש הבא את "nook", ספר אלקטרוני המבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, שיאפשר למשתמשיו להשאיל ספרים זה לזה

יוסי גורביץ 11:4321.10.09
שוק הספרים האלקטרוניים ממשיך להתחמם: בארנס אנד נובל, ענקית הספרים האמריקאית, הציגה אתמול (ג') את הספר האלקטרוני שלה, הנוק (nook). המכשיר  צפוי לצאת לשוק בסוף חודש נובמבר, ומחירו יהיה כ-259 דולר. ככל הנראה, בשלב ראשון יימכר הנוק בארה"ב בלבד.

 

ההודעה הרשמית מאששת שמועות קודמות: הנוק יתבסס על מערכת ההפעלה הסלולרית של גוגל, האנדרואיד, ומנהלי בארנס אנד נובל אמרו כי מערכת ההפעלה נבחרה משום שבעתיד היא תאפשר להם בהמשך להציע למשתמשי הנוק אפליקציות שונות.

  

 

נוסף לצג הדיו האלקטרוני השחור-לבן שישמש לקריאת הספרים, הנוק מצויד בצג LCD צבעוני, המתפקד כמסך מגע ומסוגל לשמש גם כמקלדת וירטואלית. המכשיר יאפשר חיבור לרשת הסלולר בדור השלישי וכן לאינטרנט באמצעות WiFi. ניתן לאחסן  בו תמונות ומסמכים, וכן להשתמש בו כנגן מוזיקה. לנוק יש זיכרון פנימי של שני ג'יגה-בייט וניתן להרחיבו עד 16 ג'יגה-בייט באמצעות כרטיסי Micro-SD.

 

התכונה המרכזית של המכשיר, שמבדילה אותו מהקינדל של אמזון, הוא שמשתמשי הנוק יוכלו להשאיל ספרים דיגיטליים שרכשו למשתמשים אחרים למשך 14 יום מיום הרכישה. את הספרים ניתן יהיה לשלוח לא רק למכשירי נוק, אלא גם לאייפונים, אייפודי טאץ', מבחר מכשירי בלקברי ומוטורולה, ולמחשבים שעליהם הותקנה תוכנת קריאת הספרים של בארנס אנד נובל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x