$
אינטרנט

גרמניה: כלי ניתוח התעבורה של גוגל עוברים על החוק

ממשלת גרמניה שוקלת לאסור על השימוש ב-Google Analytics, כלי המאפשר לבעלי אתרים לקבל מידע על מבקריהם, משום שהוא עובר על חוקי הפרטיות הגרמניים

אבנר קשתן 17:0825.11.09
מספר רשויות ממשלתיות פדרליות ומקומיות בגרמניה קוראות לאסור על שימוש ב-Google Analytics, כלי ניתוח מבית גוגל המאפשר לבעלי אתרים לקבל מידע סטטיסטי ודמוגרפי על גולשיהם, כך מדווח בלוג הטכנולוגיה טק-קראנץ'.

 

על פי הדיווחים מהעיתון הגרמני צייט אונליין, רשויות ממשלתיות האמונות על אבטחת המידע הציבורי מודאגים מהעובדה ששימוש בכלי הניתוח מאפשרים לגוגל להצליב מידע בין אתרים רבים ולבנות על ידי כך פרופיל מידע מקיף על גולשים, המזוהים על פי כתובת המחשב שלהם ומכילים מידע המקיף את תחומי העניין שלהם, הרגלי הצריכה ודיעות פוליטיות, כפי שמשתקפות מהאתרים בהם הם גולשים. על פי הדיווח, כ-13% מהאתרים בעלי הסיומת הגרמנית .de משתמשים בשירות הניתוח של גוגל, כולל אתרי חדשות, מפלגות, חברות תרופות וספקי שירותי בריאות.

 

Google Analytics Google Analytics תמונת מסך

 

בעבר גם הועברה ביקורת בגרמניה על המידע ששומרת גוגל על גולשים המשתמשים בשירותיה, והיכולת לזהות משתמש באמצעות מידע זה. חוקי הפרטיות הגרמניים אוסרים על הוצאת מידע העשוי לזהות גולשים, כמו כתובות IP בצירוף עם שעות גישה, מחוץ לתחומי גרמניה, וגוגל אינה מפרטת איזה חלק מהמידע שהיא שומרת מועבר לשרתים בארה"ב ושאר העולם.

 

דרישת גופי הפרטיות היא לחייב אתרים להבהיר לגולשים את סוג המידע הנאסף עליהם ולבקש את אישורם טרם איסוף המידע. על פי המאמר המקורי, יוטלו על אתרים אשר אוספים מידע ללא אישור קנסות של עד ל-50,000 אירו (כ-280,000 ש"ח).
בטל שלח
    לכל התגובות
    x