$
הייטק והון סיכון

מנכ"ל מלאנוקס: "נרכוש רק חברות רווחיות"

הסערה התקשורתית שנקלעה אליה מלאנוקס בעקבות הפרסום על כוונתה לרכוש את קופרגייט לא מוציאה את מנכ"ל החברה אייל ולדמן משלוותו: "כשיהיה לנו דבר מהותי לדווח עליו - נדווח. כרגע אין דבר כזה"

מאיר אורבך 19:2206.08.09

אייל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס, אינו שחקן חדש בשוק השבבים בישראל. לאחר שהצליח להרים את שווי החברה שבניהולו ליותר מחצי מיליארד דולר, הוא לא מתרגש מהסערה שהיא נקלעה אליה בימים האחרונים. שלשום (ג') פורסם כי מלאנקוס, המייצרת שבבים וכרטיסי תקשורת לשוק הארגוני, תרכוש את חברת קופרגייט בתמורה לכ-190 מיליון דולר, אולם למחרת הודיעה קרן ההון סיכון תמיר פישמן - המחזיקה העיקרית במניות קופרגייט - כי הסכם ההבנות אינו בתוקף.

 

ולדמן מסרב אמנם לדבר על העסקה, אך ברור שהוא אינו שבע רצון מההתנהלות התקשורתית בעניינה. "כאשר יהיה לנו דבר מהותי לדווח עליו אנחנו נדווח. כרגע איני רואה שום דבר מהותי שיש לנו צורך לדווח עליו", מסר ולדמן ל"כלכליסט".

ולדמן. "אנחנו בוחנים רק חברות שיתרמו מהרגע הראשון לרווחיות של החברה" ולדמן. "אנחנו בוחנים רק חברות שיתרמו מהרגע הראשון לרווחיות של החברה" צילום: אוראל כהן

 

מלאנוקס מפתחת שבבים וכרטיסים לתקשורת מהירה בין משאבי מחשוב ארגוניים בשוק ה"אינפיניבנד" (תקן תקשורת שמאפשר גישה מהירה להעברת זיכרון בין מחשבים, ללא צורך בגישה למערכת הפעלה). בתחילת 2007 הנפיק ולדמן את החברה, וגייס 106 מיליון דולר.

 

עוד בדצמבר אישר ולדמן שמלאנוקס בוחנת אפשרות לרכוש חברה גדולה. "זהו זמן מצוין להשקיע, מאחר שמחירי החברות נמוכים, וזה ימשיך כך גם בשני החציונים הקרובים", אמר ולדמן בראיון שנתן ל"כלכליסט". ולדמן הדגיש שכל רכישה יכולה להתבצע מבחינתו תמורת מזומן או מניות. "אני מאמין שכל חברה ציבורית או פרטית היתה שמחה לקבל את המניות שלנו", אמר. בימים האחרונים מניית החברה הפסיקה ליהנות מהרוח הגבית שאפיינה אותה לאחרונה - מיד לאחר ההודעה על הרכישה היא צנחה בכ-15%, וגם היום היא איבדה כ-0.5% מערכה עם פתיחת המסחר בבורסה.

 

בעקבות ההודעה על הרכישה, אתה מקבל יותר פניות ממשקיעים?

"אני מקבל שיחות רבות ממשקיעים בימים אלו, אבל זה שגרתי לימים שבהם מפרסמים את התוצאות הרבעוניות. אני ממשיך לעבוד כרגיל, וגם בחברה אצלנו אני לא חש כל מתיחות. גם בהתנהלות שלנו מול המשקיעים אנחנו מתנהלים כמו תמיד בשקיפות גמורה ומדווחים רק כאשר יש לנו משהו מהותי להודיע עליו. כיום אין לנו שום דבר כזה".

 

מה חשת כאשר תמיר פישמן הזכירו אתכם בדיווח המיידי שלהם?

"הרבה גופים מזכירים אותנו ואנחנו לא נוטים להגיב על כל אזכור שלנו. אנחנו מגיבים רק לדברים אמיתיים ונכונים".

 

אתה חושב שאתה צריך לעדכן את המשקיעים שלך על מדיניות המיזוגים והרכישות שלכם?

"לאחרונה אמרו אנליסטים שללא רכישות אנחנו צפויים לגידול אורגני ברמה של 30%-20%, ואני חש עם זה בנוח. לגבי מדיניות הרכישות שלנו כבר אמרתי אותה ואדגיש שוב - אנחנו בוחנים שלוש אפשרויות של רכישה. האפשרות הראשונה היא לרכוש חברה מתחום דומה לשלנו, כדי להעשיר את קו המוצרים הנוכחי שלנו. אפשרות שנייה היא לרכוש חברה מתחום טכנולוגי אחרת רכישה ורטיקלית ושונה ממה שאנו עושים עכשיו (רכישת קופרגייט, אם אכן תצא אל הפועל, משתייכת לקבוצה זו – מ"א). אפשרות שלישית היא לרכוש חברה שתעלה אותנו למעלה בהיררכיה - כלומר חברה שהיא אינה רק מייצרת שבבים, אלא מערכת שלמה".

 

האם אתם בוחנים חברות רק בישראל או גם בכל העולם?

"אנחנו בוחנים כיום חברות בישראל, בארצות הברית ובקנדה, שאלו שלוש מדינות שבהן אנחנו פועלים. אנחנו לא מחפשים חברות בהודו וסין".

 

איזה סוג של חברת אתם בוחנים?

"אנחנו בוחנים אך ורק חברות שיתרמו מהרגע הראשון לרווחיות של החברה. גם ככה קשה מאוד להביא חברה לרווחיות, ועוד יותר קשה להביא חברה שרכשת לרווחיות, לכן אין לנו כל כוונה לרכוש חברה מפסידה".

 

יצוין כי חברת קופרגייט שעליה דווח כמועמדת לרכישה על ידי מלאנוקס דיווחה שהיא רווחית זה שנתיים ומייצרת מזומנים. בשנת 2008 הכניסה קופרגייט כ-50 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x