$
אינטרנט

קומסקור: פייסבוק הוא האתר הרביעי בגודלו

כ-340 מיליון משתמשים נכנסו לרשת החברתית במהלך חודש יוני, מה שמעמיד אותה במקום הרביעי מבחינת תנועת הגולשים, אחרי מיקרוסופט, יאהו וגוגל. בשנה האחרונה זינק מספר המנויים ברשת ב-157%

יוסי גורביץ 15:1205.08.09
פייסבוק היא האתר הרביעי בגודלו בעולם מבחינת מספר המבקרים הקבועים בו: במהלך חודש יוני 2009 ביקרו באתר 340 מיליון משתמשים יחודיים (uniques). כך מדווח בלוג הטכנולוגיה טקראנץ', בהתבסס על נתוני חברת המעקב comScore.

 

צמיחתה של פייסבוק מרשימה במיוחד. במהלך השנה האחרונה
גדל מספר המשתמשים ברשת החברתית ב-157%. היא עברה את מייספייס, מבחינת מספר המשתמשים שלה בכלל העולם, כבר באפריל 2008; השנה עברה אותה גם בארצות הברית. מספר המשתמשים של פייסבוק עבר את זה של אמזון באוגוסט 2008, את אלה של איביי בינואר 2009 ואת אלה של AOL בפברואר 2009. מיקומה של פייסבוק בארה"ב הוא במקום השישי, עם 77 מיליון משתמשים יחודיים. יצוין כי פייסבוק עצמה אומרת שמספר המשתמשים שלה עומד על כרבע מיליארד משתמשים רשומים "בלבד" – אך ניתן לקבל גישה לחלק לעמודי פייסבוק גם אם אינך משתמש רשום.

 

אף שהזינוק של פייסבוק מרשים, סביר שתתקשה להתברג לרשימת שלושת האתרים המובילים. במקום השלישי ניצבים אתרי יאהו, שבהם גולשים 581 מיליון משתמשים יחודיים בחודש; במקום השני ניצבת מיקרוסופט, שלאתריה נכנסים 691 מיליון משתמשים יחודיים בחודש; ובמקום הראשון ניצבת גוגל הבלתי מעורערת, שכ-844 מיליון גולשים אליה מדי חודש בחודשו. יצוין עוד כי יאהו וגוגל הינם אתרים רווחיים, בעוד שפייסבוק ומיקרוסופט אינם כאלו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x