$
חדשות טכנולוגיה

ח"כ שטרית יוצא להגנת המאגר הביומטרי: "הוא מאובטח בצורה מרבית"

בתגובה ל"מכתב המדענים" הקורא לעצור את חוק המאגר הביומטרי אמר שטרית: "מישהו הטעה את המדענים, חברות האבטחה לא יודעות מה כתוב בחוק, ולכן הן מציפות את העיתונים בדברים שקריים"

נעמה סיקולר 11:4329.07.09

יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ מאיר שטרית יוצא להגנת חוק המאגר הביומטרי ותוקף את המבקרים אותו. הבוקר פורסמה ב"ידיעות אחרונות" עצומה שחתמו עליה 14 פרופסורים ומומחי אבטחת מידע, שהתריעה בפני הסכנות שמעמיד המאגר הביומטרי וקראה לעצור אותו. בתגובה אמר שטרית, יוזם החוק: "אני

מצטער שמישהו הטעה את המדענים. הפרסומים בעיתונים אינם נכונים, וכשאני קורא אותם אני מזדעזע". לדבריו, "חברות האבטחה לא יודעות מה כתוב בחוק, ולכן הן מציפות את העיתונים בדברים שקריים".

 

באשר לטענה כי החוק מהווה סכנה לביטחון המדינה אמר שטרית כי "הסכנה האמיתית לביטחון המדינה היא שחיים בישראל עשרות אלפי אנשים שעושים עבירות תוך כדי  שימוש בשמם של אנשים אחרים. אני חושב שיש לי אחריות גדולה מאוד כשר הפנים לשעבר לאבטח את הגבולות של ישראל. הסכנה לביטחונה של ישראל בגין המצב כיום היא קריטית, ומי שלא מבין את זה נמצא בבעיה גדולה".  שטרית סבור שננקטו פעולות מספיקות כדי לאבטח את המאגר. לטענתו, "ההגנות שננקטו במאגר הן מהמעולות שיש בעולם. המאגר מאובטח בצורה מרבית".

 

אתמול סיימה ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת את דיוניה על סעיפי הצעת החוק, והיא תעלה לקריאה שנייה ושלישית במליאת כנסת בשבוע הבא. ברגע האחרון הושגה פשרה בין שטרית ובין שר הפנים אלי ישי, ולפיה המאגר יפוצל כך שמשרד המשפטים יקים מאגר של תווי פנים וטביעות אצבע מוצפנות בקוד, ומשרד הפנים יקים מאגר שבו יקושר כל קוד למספר זהות. רק פעולה משותפת של שני המשרדים תאפשר להצליב את הנתונים ולקשר בין תמונה או טביעת אצבע לזהות האזרח.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x