$
חדשות טכנולוגיה

פשרה בחוק המאגר הביומטרי: הנתונים יפוצלו לשני מאגרים נפרדים

יוזם החוק ח"כ מאיר שטרית שר הפנים סיכמו כי המאגר עצמו יהיה תחת אחריות משרד המשפטים, ואילו נתוני הזיהוי יהיו במשרד הפנים, כך שרק פעולה משותפת של שני המשרדים תאפשר להצליב בין הנתונים

נעמה סיקולר 15:1728.07.09

המאגר הביומטרי יפוצל. בפשרה שהושגה היום בין יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה מאיר שטרית - יוזם החוק - ובין שר הפנים אלי ישי סוכם כי החוק להקמת מאגר תמונות פנים וטביעות אצבע של כלל תושבי ישראל יעלה לאישור מליאת הכנסת מחר, אולם בהמשך ייקבע באמצעות חקיקת משנה כי המאגר יפוצל

לשניים.

 

משרד המשפטים יקים מאגר של תווי פנים וטביעות אצבע מוצפנות, ויוגדר קוד ספציפי לכל טביעת אצבע ותצלום פנים. במקביל יקים משרד הפנים מאגר שבו יקושר כל קוד למספר זהות. כך, הצלבה בין הנתונים תתאפשר רק בפעולה משותפת של שני המשרדים, מה שאמור לחזק את אבטחת המידע שבמאגר ולמנוע את זליגתו לגורמים חיצוניים.

  

הוועדה המיוחדת לנושאי החוק הביומטרי אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את החוק הביומטרי ואת סעיפי המאגר הביומטרי. והוא יעלה לאישור מליאת הכנסת מחר אך לא ייכנס לתוקף עד שיתוקנו תקנות המשנה המפרידות בין שני המאגרים.

 

איסוף הנתונים אל תוך המאגר יתבצע במועד חידוש או הנפקת תעודת זהות. עוד הוחלט כי נשים חרדיות לא יתבקשו להסיר את כיסוי ראשן על מנת להצטלם למאגר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x