$
אינטרנט

סוגרים על הפיראטים: מינינובה מסירה תוכן מוגן

משפט פיראט-ביי מעורר הרתעה? אתר הביטורנט הגדול בעולם, מינינובה, החל בסוף השבוע לסנן את התוכן המוצג בו ולאסור על העלאת תוכן מוגן. האתר ניצב בפני תביעה משפטית. עד כה סירבה מינינובה לעקוב אחר התוכן

יוסי גורביץ 16:5111.05.09
פחות מחודש לאחר שבעלי אתר התוכן הגנוב פיראט-ביי הורשעו ונידונו למאסר, החל בסוף השבוע אתר הביטורנט הגדול בעולם, מינינובה, לסנן את התוכן העובר בו כדי למנוע העברת תוכן מוגן. כך דיווח הבלוג טורנטפריק.

 

לפני כחודשיים הוגשה תביעה אזרחית כנגד מינינובה, הממוקמת בהולנד,
מצד קבוצת אנטי-פיראטיות בשם BREIN. המשפט צפוי להיערך בשבוע הבא. עד כה, סירבה מינינובה לסנן את התוכן העובר בה או לעקוב אחריו, וטענה שכאשר מודיעים לה על תוכן אסור היא מסירה אותו, ודי בכך.

 

נראה שעמדתה של מינינובה השתנתה בעקבות התביעה. המערכת החדשה היא ניסיונית, ומטרתה לזהות מספר מוגבל של סרטים המוגנים בזכויות יוצרים ולהסיר אותם מהאתר – כמו גם למנוע את העלתם מחדש. אם מערכת הסינון תצליח במלאכתה, היא תורחב לכל התוכן שבאתר.

 

מאז משפט פיראט-ביי, שהסתיים כאמור בהרשעתם של מפעיליו ובפסק דין שהורה על כליאתם וקניסתם, החלו אתרי ביטורנט להיסגר בזה אחר זה. שבדיה, שנחשבה ל"נמל מוגן" לפיראטים, איננה נחשבת עוד ככזו. ספקיות רשת החלו לשלוח מכתבי התראה לחשודים בשיתוף קבצים, וממשלת נורווגיה הסירה את הגנת הפרטיות של הפיראטים, והתירה לחשוף את זהותם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x