סגור
(סיני דודפור)

כנס פינטק 2021
"הפינטק פותר בעיות גם בתחום ניהול הוצאות של עובדים"

כך אמר אילן טוויג, מייסד משותף של TripActions, המנהלת נסיעות עסקיות והוצאות קשורות עבור חברות, בשיחה בכנס פינטק של כלכליסט בשיתוף אריאל כהן, מייסד משותף של טריפאקשנס. לדברי טוויג: "בתחום הטרוול יש בעיה שפתרנו באמצעות הפינטק - ההתאמה בין הפירוט בחברת האשראי להזמנות טיסה"

"בחמש שנים שלפני הקורונה TripActions גדלה ב-500% כל שנה ואז ביום אחד הכל נקטע. ההכנסות שלנו ירדו לאפס ובאפריל אפילו למינוס וזה דרש מאיתנו לחשב מסלול מחדש. פיטרנו 25% מהאנשים וגם עברנו לתוכנית חדשה, עברנו לפינטק", כך סיפר אריאל כהן, מייסד משותף ב-TripActions בשיחה עם מאיר אורבך מכלכליסט במסגרת כנס פינטק 2021.

לדבריו טראוול-טק ופינטק הולכים מאוד ביחד, כפי שטראוול וכרטיסי אשראי הולכים מאוד ביחד. "במהלך הקורונה השקנו מוצרי תשלום (payments), פרסונל טרוול לעובדים וניהול הוצאות למעסיקים – כל הדברים האלה יגדלו".
2 צפייה בגלריה
כנס פינטק 2021  אריאל כהן וידאו
כנס פינטק 2021  אריאל כהן וידאו
אילן טוויג, מייסד משותף של טריפאקשנס
(צילום: יריב כץ)
חברת TripActions מנהלת נסיעות עסקיות והוצאות קשורות עבור חברות. לדברי כהן, בארה"ב תחום נסיעות העסקים חזר ל-65% בהשוואה למה שהיה לפני מגיפת הקורונה.
"בתחום הטרוול יש בעיה שהיא עד היום לא פתירה והיא תחום ההתאמה בין הפירוט בחברת האשראי לבין ההזמנות. כאשר רוכשים ספר הטרנסאקציה נגמרת כאשר רוכשים אותו אבל כאשר קונים טיסה הרשומה קיימת עד שהטיסה מתרחשת. ההתאמה בין הפירוט בחברת האשראי לבין ההזמנות עמדה על כ-30% ובאמצעות הפתרון הטכנולוגי שלנו הגענו ל-70% ועכשיו הצלחנו להגיע ל-100%. כך הגענו לתחום של כרטיסי אשראי. אנחנו מייצרים כרטיס אשראי וירטואלי רק לצורך הטראנסאקציה הזאת. זה מה שקשר אותנו לפינטק", אמר אילן טוויג, מייסד משותף של TripActions. לדבריו, יש אינסוף בעיות כאלה בתחום התעופה והמלונות ולכן החברה פתחה אתר R&D בישראל.
"יש אינסוף הזדמנויות בתחום הטרוול כמו למשל נסיעות ומפגשים של צוותים – אנחנו מניחים שצוותיתם ירצו להיפגש פעם ברבעון או פעם בחודש – ויש המון יזמות שאנחנו רוצים להביא לתחום. אני חושב שהאתר בארץ, גם מבחינת התרבות וגם מבחינת הטאלנט יתאים מכיוון שאנחנו, הישראלים, אוהבים לחשוב בצורה אחרת ובתחום הטכנולוגי זה יתרון", אמר.
2 צפייה בגלריה
כנס פינטק 2021  אריאל כהן ו אילן טוויג מייסדי טריפאקשנס בשיחה עם מאיר אורבך
כנס פינטק 2021  אריאל כהן ו אילן טוויג מייסדי טריפאקשנס בשיחה עם מאיר אורבך
אריאל כהן ואילן טוויג, מייסדי טריפאקשנס בשיחה עם מאיר אורבך
(צילום: יריב כץ)
אחת הבעיות איתן מתמודדות חברות ועובדים בתחום נסיעות העסקים היא ניהול ההוצאות. "עובד שנוסע וקונה קפה או כל דבר אחר צריך לשמור את הקבלה וכך בסוף החודש יש לו 700 קבלות שהוא צריך לקבל עליהן את הכסף בחזרה ואנחנו פותרים לו בעיה באמצעות הטכנולוגיה. אבל אנחנו פותרים גם בעיה לסמנכ"ל הכספים, כי אם אותו עובד לא קנה קפה אלא משהו שאסור, המערכת תדווח על זה בזמן אמת ולא רק בסוף הרבעון", אמר.