סגור
ד"ר זאב פרבמן, מייסד משותף ומנכ"ל לייטריקס
(צילום: יריב כץ, סיני דוד)

TechTLV 2024
מנכ"ל לייטריקס:"ה-AI עובר לעולמות הוידאו, המוצרים העתידיים יהיו מהפכניים"

ד"ר זאב פרבמן, מייסד משותף ב-Lightricks, אמר את הדברים בכנס TechTLV של כלכליסט בשיתוף פאפאיה ובנק לאומי: "שנת 2024 תהיה מדהימה בהיבט הזה של יצירת וידאו - סרטונים שעבדו עליהם שעות ניתן לייצר בשנייה"

"לפני שלוש שנים זיהינו בעיה של יוצרי תוכן – המוניטיזציה, כלומר תהליך יצירת הכסף. רכשנו חברה אמריקאית שמחברת בין מותג ויוצרי תוכן. חלק משיתוף הפעולה הזה כולל כניסה לשיתופי פעולה עם יותר סרטים".
כך סיפר היום ד"ר זאב פרבמן, מייסד משותף ומנכ"ל לייטריקס (Lightricks), בכנס TechTLV של כלכליסט בשיתוף פאפאיה ובנק לאומי.
"הקמנו את החברה שלנו כדי לגשר על פער בין דימיון ליצירה ולכן פיתחנו מודלים ליצירת תוכן. המוצר שלנו קל לשימוש וזוהי ספינת הדגל שלנו, אנו לוקחים דברים מהעולם המקצועי ומנגנשים אותם, למשל עם סריקת תג", הסביר פרבמן.
לדברי פרבמן: "ג'נרטיב AI פרץ לתודעה לפני שנה וחצי אבל הוא מבוסס על עשורים של עבודה. אנחנו ניצבים לפני שני שינויי מגמה גדולים מאוד בתחום, ראשית סביב מודלי שפה - מגיעים לנקודה שבה מערכות מחשב יכולות להבין את השפה האנושית, וזה מייתר חלק מהדברים שבעבר היו צריכים תכנות".
"ההמשתמשים אוהבים את המאפיינים שמבוססים על AI וזו רק תחילת הדרך", הוסיף פרברמן, "אם אנו חושבים על יצירת תוכן, תוך כשנתיים כל תחום עריכת התמונות ישתנה. ברוב התרחישים של עריכת תמונה, כל הטכנולוגיה תהפוך למוצר".
פרברמן ציין שההתפתחויות הללו ב-AI, עוברות לגם עולמות הוידאו. "שנת 2024 תהיה מדהימה בהיבט הזה של יצירת וידאו. במוצרים העתידיים שלנו שיצאו השנה יהיו מאפיינים מהפכנים, סרטונים שעבדו עליהם שעות ניתן לייצר בשנייה. האתגרים כעת הם כיצד להאריך את הוידאו ולשלוט בכל פרמטר. באורך הוידאו ניתן לשלוט בסצנות הטבעיות, כלומר יותר פריימים בפרק זמן. ומבחינת השליטה בפרטים של הוידאו יש גם אתגר".
פרבמן סיכם: "אנו נמצאים בתקופה קשה, אבל בעולם הטכנולוגיה יש הזדמנויות יוצאות דופן ועלינו למנף את המהפכה האדירה הזאת".