סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מייסדי Firefly מימין  ספי גניס (ז"ל) ששימש סמנכ״ל טכנולוגיות, עידו נאמן המנכ"ל, וערן ביבי סמנכ״ל מוצר
מייסדי Firefly: ספי גניס (ז"ל), עידו נאמן וערן ביבי (צילום: Firefly )

"בונים את המורשת של ספי": Firefly, שאחד ממייסדיה נרצח בנובה, גייסה 23 מיליון דולר

עידו נאמן, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, מספר על ספי גניס: "הוא היה חבר ושותף ברמה האישית וזה כואב כל יום. החברה תסחוב את הטראומה הזו אבל ידענו לצמוח מאז. אנחנו נישאר בלי CTO מתוך כבוד לספי". Firefly הוקמה ב-2021 ופיתחה פלטפורמה לניהול ושליטה בסביבה מרובת עננים

חברת Firefly, אינה עוד חברת סטארט-אפ ישראלית. ב-7 באוקטובר המייסד שלה, ספי גניס, ששימש גם כסמנכ"ל טכנולוגיות, נרצח במסיבת נובה על ידי מחבלי החמאס. החברה שפיתחה פלטפורמה לניהול ושליטה בסביבה מרובת עננים הודיעה היום (ד') על השלמת גיוס הון בסך 23 מיליון דולר.
בשיחה עם כלכליסט אמר עידו נאמן, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה כי "ספי היה אחד האנשים הכי קרובים אליי, חבר ושותף ברמה האישית וזה כואב כל יום. החברה תסחוב את הטראומה הזו אבל ידענו לצמוח מאז. אנחנו לא באבל אלא בונים את המורשת של ספי. התקדמנו המון מאז כחברה ממש בשבילו. בימים הראשונים קיבלנו סטירת לחי ולא ידענו אם נשרוד, גייסו אותי ל-60 ימי מילואים וערן (ביבי) השותף השלישי ניהל את החברה. מאז אוקטובר הכפלנו את ההכנסות.
"אנחנו נישאר בלי CTO מתוך כבוד לספי וגם כי יש לנו מעטפת טכנולוגית איכותית. ספי היה טכנולוג בכיר והיה איש עם כריזמה ואת החלל הזה מילאנו בצוות גדול מאוד של מהנדסים והוא הזריק הרבה מה-DNA שלו לחברה. אנחנו נפאר את שמו של ספי בכך שנבנה חברה מפוארת. קיבלנו מכה הכי קשה כחברה ספי נרצח ובגלל זה חשוב שתהיה לנו חברה גדולה ומוצלחת. אני רוצה שנהיה כמו אקמאי שהיזם שלה נהרג בפעולת טרור (דניאל לוין שנרצח בפיגועי ה-9.11 - מ"א) ומשם היא הפכה לחברת ענק".
הסיבוב מסדרה A הובל על ידי Vertex Ventures, בהשתתפות הקרנות SoftBank, Hanaco, InMotion Ventures ו-Redseed. הסיבוב מביא את סך ההשקעה בחברה מאז הקמתה לכ-30 מיליון דולר, לאחר גידול פי ארבעה בהכנסות החברה ב-2023 וצמיחה מואצת ב-2024.
Firefly הוקמה ב-2021 על ידי נאמן (מנכ"ל) ביבי (סמנכ"ל מוצר) וגניס ששימש כאמור סמנכ"ל טכנולוגיות בחברה עד להירצחו. החברה מעסיקה כיום 50 עובדים, שני שליש מהם בישראל והשאר בארה"ב ובין לקוחותיה Cisco, AppsFlyer, ZoomInfo, HPE, CheckPoint, SimilarWeb ועוד עשרות חברות Fortune 500, יוניקורנים טכנולוגיים ועסקים קטנים ובינוניים.
״בימים הראשונים קיבלנו סטירת לחי ולא ידענו אם נשרוד, גייסו אותי ל-60 ימי מילואים וערן (ביבי) השותף השלישי ניהל את החברה״
"אנחנו פותרים בעיה מאוד גדולה שנוצרת מריבוי העננים, אנשים שמתפעלים את הענן לא יודעים מה נכון להם או לא ואיך מטפלים במורכבות של הענן. אנחנו פיתחנו מערכת ניהול לענן שם מבינים מה מנוהל נכון. אנחנו יודעים לאתר תקלה ולייצר לה פתרון אוטומטי", אמר נאמן, "נגדיל את צוות הפיתוח ונרחיב משמעותית את צוות המכירות והשיווק שלנו".
סקר ש-Firefly ערכה השנה גילה שקרוב לרבע מצוותי הפיתוח מנהלים מעל ל-100 חשבונות ענן שונים, גידול של פי שניים ביחס ל-2023. השימוש הגובר בפיתוח אפליקציות מודרניות המיועדות לרוץ בענן (Cloud Native), הובילו לחוסר יעילות, פרגמנטציה במידע וכאוס בתשתיות המנהלות אותן.


2 צפייה בגלריה
ספי גניס (ז"ל)
ספי גניס (ז"ל)
ספי גניס (ז"ל)
(צילום: Firefly )

2 צפייה בגלריה
ספי גניס (ז"ל)
ספי גניס (ז"ל)
ספי גניס (ז"ל)
(צילום: Firefly )