סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

עמותה חדשה לבוגרי מערך הסייבר ההגנתי יוצאת לדרך

תא"ל דני ברן, מפקד יחידת הסייבר הראשונה של צה"ל, יוביל את העמותה שמטרתה להחדיר למודעות את חשיבות פעילותם של המשרתים במערך הסייבר ו"להשוות" את קרנם לזו של בוגרי 8200 ו-81 לוט"ם. את פעילות העמותה ילווה ועד בוגרים מקצועי של היחידה

הלהיט הגדול של שוק העבודה היום הוא בוגרי הסייבר של היחידות הטכנולוגיות בצה"ל - 8200, 81 לוט"ם, מצו"ב ואחרות. אף על פי שחלק מאוד נכבד ממערך הסייבר בישראל מגיע מגוף התקשוב, בוגריו אינם זוכים להכרה שלה זוכים בוגרי חיל המודיעין. לשם כך קמה עמותה חדשה שתנסה לתת לבוגרי מערך הסייבר ההגנתי את ההכרה לה הם זכאים. בין מובילי העמותה: תא"ל דני ברן, מפקד יחידת הסייבר הראשונה של צהל ומפקד לוט"ם בעברו, שיהיה נשיא העמותה, ואדם סינגולדה, מייסד טאבולה ובוגר יחידת מצו"ב. בראש העמותה עומדים קצינים בוגרי המערך, בראשם יו"ר העמותה סרן במיל' עו"ד אסף נקש וסגן מתן דוברושין, שישמש כמנהל העמותה.
את פעילות העמותה ילווה ועד בוגרים מקצועי המורכב מבכירים בתעשיית ההיי טק הישראלית ובתעשיית הסייבר בפרט. וביניהם אדם סינגולדה מייסד ומנכ"ל טאבולה, וגיל בר תור, מייסד ומנכ"ל PubPlus. העמותה תאגד בתוכה מאות בוגרים ובוגרות ששירתו בשלל תפקידי הגנה בסייבר בחיילות השונים במהלך העשורים האחרונים ושחלקם כיהנו בעבר או מכהנים בהווה במגוון רחב של תפקידים בלב מוקדי ההשפעה העסקיים הביטחוניים של מדינת ישראל.
2 צפייה בגלריה
אסף נקש ומתן דוברושין
אסף נקש ומתן דוברושין
אסף נקש ומתן דוברושין
(צילום: מור שחר)
העמותה החדשה תפעל לקידום מטרתה באמצעות שלל פעילויות ציבוריות - החל מהשתתת מסורת של כנסי נטוורקינג ושיתוף ידע, דרך חלוקת מלגות מצויינות ועד לפעילוית הדרכה והעשרת מגזרים שונים בציבור. בעתיד, היא גם תציע ייעוץ וסיוע התנדבותי לגופים ועמותות ציבוריות בכל נושא ההגנה בסייבר.
2 צפייה בגלריה
דני ברן
דני ברן
דני ברן
(צילום: מור שחר)
בשיחה עם כלכליסט מספר עו"ד אסף נקש על העמותה החדשה: "מטרת העמותה היא לעזור לבוגרים בכל דרך אפשרית ואנחנו רוצים לעזור גם ליחידה דרך המילואים. דבר נוסף הוא לעזור לקהילה: נשלח בוגרי עמותה לבתי ספר התיכוניים, להרצות על משמעות הבגרות הריאלית. אנחנו בקשר עם מערך הסייבר הלאומי כדי לתת עזרה לארגונים שאין להם יכולת להעמיד מערך סייבר מסודר. חברי העמותה שלנו יוכלו לסייע להתמודד עם אתגרי הסייבר של ישראל. העמותה תמומן על ידי תרומות בלבד ולא דמי חבר וכל מי שבעמותה מתנדב. אני משוכנע שהפעילות של העמותה תסייע לבוגרי היחידה וגם ליחידה עצמה . הם יוצאים לתעשייה, אבל כרגע אין להם את התהילה של בוגרי 8200 או 81. זה עומד להשתנות".