סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

הסטארט-אפ הישראלי טיפה גייס 70 מיליון דולר

החברה מפתחת ומשווקת אריזות מתכלות למזון ולמוצרי צריכה שונים, המדמות את תכונות הפלסטיק וממוחזרות במיכלי קומפוסט. את הגיוס הובילו קרנות מיטב דש ומילניום פוד-טק

חברת טיפה (TIPA) גייסה 70 מיליון דולר בהובלת מילניום פוד-טק, שהשקיעה 4 מיליון דולר, ומיטב דש, שהשקיעה 26 מיליון דולר. לאחר הגיוס תחזיק מילניום פוד-טק בכ-3.3% ממניות טיפה, שגייסה עד היום כ 130 מיליון דולר. ל"כלכליסט" נודע שהחברה גייסה לפי שווי של 310 מיליון דולר.
טיפה הוקמה ב־2010 על ידי דפנה ניסנבוים וטל נוימן. עם משקיעי העבר בחברה נמנים המיליארדר הסיני לי קא־שינג באמצעות הקרן שלו הורייזן, ומשפחת הירסט, מבעלי ענקית המדיה האמריקאית Blue Horizon Ventures וחברת השקעות האגרוטק GreenSoil.
2 צפייה בגלריה
מזון באריזה מתכלה חברת סטארט-אפ טיפה TIPA
מזון באריזה מתכלה חברת סטארט-אפ טיפה TIPA
האריזות המתכלות של טיפה. מותאמות להשבה לטבע
(צילום: TIPA)
החברה מפתחת ומשווקת פתרונות אריזה מתכלים המיועדים לאריזת מזון ומוצרי צריכה שונים אחרים. לאריזות יש תכונות המדמות את תכונות הפלסטיק הרגיל, אולם בתום השימוש הן מותאמות להשבה לטבע, בדומה לאשפה אורגנית כגון קליפת תפוז. בתום השימוש האריזה מיועדת למיחזור אורגני במתקני קומפוסט, יחד עם אשפת מזון, והופכת למשאב סביבתי חשוב - קומפוסט המיועד לדישון הקרקע.
טיפה מקיימת מגוון שיתופי פעולה עם מותגי-על בינלאומיים למוצרי צריכה ועם בכירי יצרני האריזות בעולם, שמחפשים מענה לדרישה הגוברת לאריזות מתכלות. הדור החדש של מוצרי החברה מביא שורה של יתרונות נוספים, ובהם התאמה לתנאי התכלות של קומפוסט ביתי. המוצרים הם בעלי תווי תקן בינלאומיים המאשרים כי האריזות מתכלות בתנאי קומפוסט עד 180 יום.
2 צפייה בגלריה
דפנה ניסנבאום מייסדת משותפת ומנכלית TIPA  וידאו
דפנה ניסנבאום מייסדת משותפת ומנכלית TIPA  וידאו
דפנה ניסנבאום, מנכ"לית טיפה. הכי טובה בסביבה
(צילום: אוראל כהן)
השנה חתמה טיפה על הסכם שיתוף פעולה עם יצרנית האריזות הגדולה בעולם אמקור (NYSE: AMCOR), שמטרתו להציג את הטכנולוגיה של החברה לשוק האריזות באוסטרליה וניו זילנד, כמו גם לשווקים נוספים בהמשך. במסגרת שיתוף הפעולה תרחיב אמקור את היצע האריזות שלה ותפעל לייצור מקומי והפצה של אריזות טיפה בשוק האוסטרלי. האריזות יהיו בעלות תו תקן בינלאומי לקומפסט תעשייתי וביתי.
"יותר מאי פעם העולם מכיר היום בדחיפות שיש למציאת תחליפים לאריזות הפלסטיק המזהמות", אומרת דפנה ניסנבוים, מנכ"לית טיפה. "המפגש עם אשפת הפלסטיק הפך לתזכורת יום-יומית לכך. תובנה זו הופנמה בשנים האחרונות היטב בקרב יצרנים ורשתות שיווק ברחבי העולם, ואנחנו עדים לעלייה חדה בביקוש לפתרונות אריזה סביבתיים מצד צרכנים. סבב הגיוס הנוכחי של החברה נועד לתמוך בצמיחה המהירה שלה ולאפשר מענה רחב לדרישה הגוברת של השוק. הידע הרב שנצבר, השותפויות עם שחקני מפתח בשוק והגיוס הנוכחי מאפשרים לחברה לפרוץ למרכז הבמה של עתיד האריזות בנות הקיימא".
גיא מני, מנהל השקעות ראשי במיטב דש, הוסיף: "מיטב דש רואה בחברת טיפה חלוצה ומובילה בתחום האריזות המתכלות. ההשקעה בחברה היא סינרגטית לפעילות ההשקעות הישירות של מיטב דש".