סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
מארק צוקרברג ב סינאט האמריקאי
מארק צוקרברג ב סינאט האמריקאי (Andrew Harkin)

צוקרברג בחר צד? פייסבוק ואינסטגרם מסירות מידע על גלולות להפסקת הריון

לדברי החברה המיישרת קו עם פסיקת בית המשפט העליון, שביטלה דה פקטו את החופש לבצע הפלות במדינות שונות בארה"ב, הפוסטים הללו מפרים את מדיניות החברה בנוגע לתרופות. עם זאת, פוסטים שבהם הוצעו למכירה נשק ומריחואנה לא הוסרו

פייסבוק ואינסטגרם מסירות פוסטים שמציעים עזרה בהשגת גלולות להפסקת היריון, בטענה שאלה מפרים את מדיניותן בנוגע לתרופות.
בעקבות פסיקת בית המשפט העליון בארה"ב שהעביר את ההחלטה בעניין הפסקת הפלות לסמכות המדינות השונות, משתמשי מדיה חברתית החלו להציע לשלוח גלולות להפסקת היריון למי שנמנעת כעת גישתה להליך. ואולם, הפוסטים האלה מוסרים על ידי מטא במהירות, לעתים תוך פחות מדקה, בדומה לפוסטים הכוללים מכירה או העברה של נשק חם ומריחואנה, האסורים על פי מדיניות המוצרים האסורים של החברה האם של פייסבוק ואינסטגרם.
עם זאת, פוסטים שהעלתה סוכנות הידיעות AP בה הציעה כביכול למכור נשק ומריחואנה לא הוסרו. גם פוסט של אתר The Verge בו הציע כביכול למכור מריחואנה לא הוסר. בתגובה לדיווח, דובר מטא אמר ש"תוכן שמטרתו מכירת, קניית, סחר, הענקה, בקשה או תרומה של תרופות, הינו אסור".
בימים שלאחר פסיקת בית המשפט בארה"ב, המדיה החברתית הפכה לכלי מרכזי להפצת מידע על אמצעי הפלה זמינים. אך פעילות חברות המדיה החברתית נגד המגמה הביאו לכך שמספר ספקי שירותים בתחום מודרים כעת מהחשבונות שלהם. אתר Abortion Finder, המאפשר למשתמשות לחפש קליניקות להפלה, הושעה מאינסטגרם לזמן קצר ביום ראשון אך חזר מאז לפעילות.