סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

אקספון על הצעת הרכישה מגולן טלקום: "ניסיון לחסל באור יום את החברה"

גולן טלקום, החברה הבת של סלקום, הציעה לרכוש את פעילות הסלולר של אקספון תמורת פירעון החובות לנושים, לא כולל הלוואות הבעלים. אקספון: "סלקום ממשיכה בתוכניתה להביא לחורבן התחרות בשוק הסלולר"


חברת אקספון הוציאה היום תגובה להצעת הרכש של גולן טלקום, בה היא תוקפת את החברה האם סלקום, בטענה שהיא "ממשיכה בתוכניתה להביא לחורבן התחרות בשוק הסלולר ומה שעשתה מתחת לשולחן נמצא כעת על השולחן".
ביום שישי האחרון הודיעה גולן טלקום, החברה הבת של סלקום, כי הגישה הצעה לרכישת פעילות הסלולר של אקספון (תחת המותג we4G) בדרך של פירעון החובות לנושי החברה, למעט הלוואת הבעלים שאקספון חייבת לחזי בצלאל בגובה של 151 מיליון שקל והלוואה נוספת של 70 מיליון שקל לחברה האחות שפועלת בתחום האינטרנט. במסגרת ההצעה צפוי להתבטל החוב שאותו טוענת סלקום שאקספון חייבת לה על הפרת הסכם שיתוף הרשתות בין החברות – חובות עבר וחובות עתידיים – בגובה של מעל למיליארד שקל.
1 צפייה בגלריה
חזי בצלאל בעלי אקספון
חזי בצלאל בעלי אקספון
חזי בצלאל, בעלי אקספון
(דנה קופל)
באקספון טוענים כי "עד היום סלקום ניסתה בדרכים נסתרות ומאחורי הקלעים להערים קשיים על אקספון בכל דרך אפשרית, וכעת עברה לטקטיקה בוטה ומנסה לחסל באור יום את החברה כשהיא נשענת בהצעתה על מחיקת חוב מופרך שרחוק שנות אור מהחוב האמיתי על סך 42 מיליון שקל בלבד".
הנהלת אקספון, בראשות אסף עופר, טוענת כי מדובר בניסיון למשוך זמן כדי לחבל בעסקת וויידלי מובייל שנמצאת על השולחן. וויידלי, שבשליטת משפחת רייכמן, מבקשת לרכוש את כלל הפעילות של אקספון בתמורה לכ-330 מיליון שקל, סכום שיכסה את כלל חובות החברה כפי שהציגה אותם לבית המשפט, כולל חובות הבעלים.