סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
20 שנה לאחר ההשקה, יוצר האקסבוקס מתנצל בפני אנשי AMD

שיימוס בלאקלי, אחד מאבות הקונסולה של מיקרוסופט, נזכר בעוול שנעשה למהנדסים של AMD, שננטשו ברגע האחרון לטובת מעבד תוצרת אינטל. "הם ישבו בשורה הראשונה והיו כל כך עצובים", הוא נזכר. "זו הייתה פוליטיקה טהורה"

קונסולת האקסבוקס המקורית הוצגה לראשונה לעולם לפני 20 שנה, באירוע נוצץ בנוכחות דוויין "דה רוק" ג'ונסון ויושב ראש מיקרוסופט דאז, ביל גייטס. בעת ההכרזה, הודיע גייטס כי מיקרוסופט הטמיעה בקונסולה מעבד מבית ענקית השבבים אינטל. לדברי שיימוס בלאקלי (Seamus Blackley), אחד מאנשי המפתח בפיתוח האקסבוקס, הייתה זו החלטה של הדקה ה-90 - שהפתיעה כמעט את כולם, כולל מהנדסי חברת AMD - המתחרה של אינטל - שישבו באירוע בשורה הראשונה. "זו הייתה פוליטיקה טהורה", אמר בלאקלי.
בסדרת ציוצים, הוא התנצל בפומבי בפני אנשי AMD: "בעוד אנחנו מתקרבים לציון 20 שנה להשקת האקסבוקס המקורי, אני חש צורך להתנצל שוב בפני מהנדסי AMD שעזרו לנו לבנות את אבות הטיפוס שהוצגו בהכרזה וישבו בשורה הראשונה של האירוע. אני מתנצל על ההחלפה ברגע האחרון למעבדי אינטל. זה היה אנדי (אנדרו גרוב, מנכ"ל אינטל דאז) שהתקשר לביל (גייטס). אני מבקש רחמים".
(אירוע ההכרזה על האקסבוקס המקורי ב-2001)
"עמדתי שם על הבמה בזמן ההכרזה, לצד ביל", תיאר בלאקלי, "והם היו שם, בשורה הראשונה, והם היו כל כך עצובים. אני לעולם לא אשכח את זה. עם עזרו לנו כל כך עם אבות הטיפוס - אבות טיפוס שהריצו את הדגמות הקונסולה באירוע! הרגשתי כמו מניאק". אם אתם מרחמים על AMD, אין צורך. כיום, גם הפלייסטיישן 5 וגם האקסבוקס Series X מכילים מעבד - ומעבד גרפי - מבית AMD.