סגור

דעה
מיקרוסופט? בחברות הישראליות כבר לא מפחדים

עד לפני שנתיים, הכרזה כמו זו של מיקרוסופט אתמול - על כוונתה לגייס כ-2,500 עובדים בתוך 4 שנים - היתה מעמידה בכוננות ספיגה את כל מנהלי משאבי האנוש בחברות ההייטק המקומיות; אבל הזמנים השתנו, ועם 12 מיליארד דולר שגוייסו בחצי השנה הראשונה של 2021 וכיסים מרופדים היטב - הן נכונות לכל קריאת תיגר, ויש להן גם לא מעט יתרונות

מיקרוסופט ישראל הודיעה אמש (ד') שהיא רוצה לגייס 2,500 עובדים בתוך 4 שנים. בשוק המקומי, בו המשאב העיקרי עליו נלחמים כיום הוא כח אדם איכותי - הכרזה כזו היא גם הכרזת מלחמה. עד לפני שנתיים ידיעה כזו היתה מעמידה בכוננות את כל מנהלי משאבי האנוש בחברות ההייטק הישראליות מחשש שמיקרוסופט העשירה תבוא ותחמוד את עובדיהן, בתמורה לשכר נאה וחבילת אופציות מכובדת.
אבל הזמנים השתנו, והחברות הישראליות כיום נמצאות במצב שונה לחלוטין. 12 מיליארד דולר שגייסו החברות בחצי השנה הראשונה של 2021 מעידה על כך שכיסיהן של החברות הישראליות מרופדות היטב במזומנים והן נכונות כיום לכל קריאת תגר של חברה רב לאומית. יתרה מכך אם בעבר חברות דוגמת מאנדיי, טאבולה ואחרות היו צריכות להילחם מול הענקיות הרי שכיום חברות אילו מציעות לעובד הישראלי הצעה טובה לא פחות ולעתים אף טובה הרבה יותר. חברות ישראליות רבות למדו היטב את סוד שימור העובדים והן מציעות חבילות אופציות ראויות ושלל דרכים למימוש מהיר שלהן.
1 צפייה בגלריה
מיקרוסופט ישראל הרצליה
מיקרוסופט ישראל הרצליה
משרדי מיקרוסופט בהרצליה
(צילום: מיקרוסופט )
הגמישות הרבה של החברות בישראל שהנהלתן יושבת כאן מאפשרת להן גם להציע הצעות מהירות ואיכותיות לכל עובד מול החברות הרב לאומיות שרבות מהן נאלצות להתמודד עם ביורוקרטיה פנים ארגונית, הבדלי שעות ועבודה מול מנהלים אשר יושבים הרחק באירופה או ארצות הברית וזמני התגובה שלהם לא תמיד תואמים את העולם החדש.