סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
המעבדים הגרפיים החדשים של אינטל נועדו לשבור את שליטת אנבידיה ו-AMD בשוק הגיימינג

סדרת "אינטל ארק" החדשה של יצרנית השבבים תהיה הכניסה הראשונה של החברה לתחום הגיימינג, הדורש יכולות גבוהות במיוחד ומאופיין במחסור חמור בתקופה האחרונה. המעבד הראשון, שזכה לשם "אלכימאי", צפוי לצאת לשוק בתחילת שנה הבאה

אינטל חשפה את שמו של מותג המעבדים הגרפיים החדשים שלה - "אינטל ארק" (Intel Arc). המותג יכלול סדרת מעבדים גרפיים חדשים לצד תוכנות ייעודיות. המעבד הראשון בסדרת המעבדים זכה לשם הקוד "אלכימאי" (Alchemist) והוא צפוי לצאת לשוק ברבעון הראשון של 2022, מוטמע בתוך מחשבים נייחים וניידים כאחד.

במשך שנים, לאינטל לא הייתה טביעת רגל משמעותית בשוק המעבדים הגרפיים (GPU), אלא היא הסתפקה בעיצוב דגמים חלשים, שמוטמעים במעבדים המיועדים למחשבים ניידים. שוק המעבדים הגרפיים החזקים נשלט כיום למעשה בידי שתי חברות בלבד: AMD ואנבידיה (Nvidia). גם סוני וגם מיקרוסופט נשענות על AMD לפיתוח וייצור המעבדים הגרפיים המוטמעים בקונסולות החדשות שלהן. כחלק מהפריחה בשוק הגיימינג, מעבדים גרפיים הפכו לאבן פינה חשובה עבור כל מי שמעוניין להריץ משחקים תובעניים וחדשים. כמו כן, מעבדים גרפיים גם משמשים לכריית מטבעות דיגיטליים, ועל כן הם מצויים בביקוש רב - שהוביל למחסור בתחום כולו.
החברה טרם פרסמה את המפרט הטכני של המעבד הגרפי החדש שלה, אך העלתה סרטון בו אב-הטיפוס של "האלכימאי" מריץ מספר משחקים עכשוויים, בהם PUBG, Psychonauts 2, Metro Exodus ועוד:
(סרטון הדגמה ליכולות המעבד הגרפי החדש של אינטל)

אינטל צפויה לחשוף בהמשך השנה פרטים על שלושה מעבדים נוספים בסדרה, שזכו גם הם לשמות בהשראת עולמות הפנטזיה: "מכשף לוחם" (Battlemage), "יישות שמיימית" (Celestial) ו"דרואיד" (Druid).
"השקת מותג אינטל ארק וחשיפת עתיד דורות החומרה מסמלים את המחויבות של אינטל לגיימרים וליוצרי תוכן", מסר רוג'ר צ'נדלר, סגן נשיא באינטל ומנכ"ל פתרונות גרפיים ללקוחות. אינטל לא השיקה עד היום מוצר ברמה טכנית דומה לזו של AMD ואנבידיה. בשנים האחרונות היו לה כמה מעבדים גרפיים חלשים יחסית, מסדרת Iris Xe, שיועדו בעיקר למחשבים ניידים ולמחשבים משרדיים, אך לא לגיימינג.
בשנים האחרונות מתקשה אינטל לשמור על מעמדה כיצרנית השבבים הגדולה בעולם, וטכנולוגיית הייצור שלה כבר איננה חדשנית כשהייתה. אפל - שהייתה פעם אחת מלקוחותיה - עברה לעצב שבבים משלה, ובשוק המובייל היא מעולם לא הצליחה למצוא אחיזה איתנה. ייתכן כי שנת 2021-2022 היא חלון הזדמנויות מושלם עבור אינטל להשיג לעצמה נתח משמעותי בשוק הגיימינג, שצמא לתחרות ובעיקר להגדלת היצע המעבדים הגרפיים.