סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
תם עידן: מיקרוסופט תסיר משחקי אקסבוקס 360 משירות המנויים

החברה תפסיק להציע משחקים חינמיים חודשיים לבעלי הקונסולה הוותיקה החל בחודש אוקטובר, בשל בעיות טכניות ומגבלות רישוי. מיקרוסופט החלה להציע משחקים חינמיים ב-2013, כתגובה לשירות המנויים של סוני

מיקרוסופט הודיעה השבוע כי החל בחודש אוקטובר, היא תפסיק לספק משחקים חינמיים חודשיים לבעלי קונסולות אקסבוקס ה-360 הוותיקות. מיקרוסופט הציעה משחקים אלה להתקנה בחינם במסגרת תכנית "Games With Gold", כחלק משירות המנויים אקסבוקס לייב גולד (Xbox Live Gold). יצרנית התוכנה החלה לשלוח דוא"ל למנויי השירות כדי להתריע בפניהם על השינויים הצפויים.
בדוא"ל למנויים, כתבה מיקרוסופט כי החברה הגיעה "לקצה היכולת להכניס לקטלוג משחקי אקסבוקס 360 חדשים, בשל מגבלות טכניות ובעיות רישוי". תכנית "Games With Gold" הושקה ב-2013 כמענה על המשחקים החודשיים שסוני חילקה בחינם למנויי שירות פלייסטיישן פלוס. ב-2015, כל משחקי האקסבוקס 360 הפכו זמינים גם לבעלי קונסולות אקסבוקס One ואקסבוקס Series X/S. אם כבר הורדתם משחקי אקסבוקס 360 באמצעות "Games With Gold", השינוי הזה לא ישפיע על האפשרות לשחק בהם. זה רק אומר כי החל בחודש אוקטובר, לא יתווספו כותרים חדשים לקטלוג שמציעה מיקרוסופט.
קונסולת האקסבוקס 360 הוכרזה אי אז בשנת 2005, כשנה לפני שסוני ונינטנדו הספיקו להשיק את הפלייסטיישן 3 וה-Wii המתחרות. במהלך שנותיה הראשונות בשוק, מיקרוסופט עקפה את קצב המכירות של סוני ומכרה 84 מיליון יחידות בסך הכל לאורך מחזור החיים של הקונסולה. למרות שסוני מכרה לבסוף 87 מיליון מכשירים, קונסולת האקסבוקס 360 הפכה ליריבה ראויה לפלייסטיישן. אגב, שתיהן הפסידו לנינטנדו, שמכרה 101 מיליון יחידות של ה-Wii.
1 צפייה בגלריה
שלט קונסולת אקסבוקס 360 Xbox
שלט קונסולת אקסבוקס 360 Xbox
שלט קונסולת אקסבוקס 360
(Unsplash)
אקסבוקס לייב גולד הוא שירות המנויים שקדם ל"גיים פאס" (Game Pass) - שירות שהוכתר לא אחת (גם כאן) בתור "נטפליקס של עולם הגיימינג" ומציע קטלוג בן מאות משחקים. אקסבוקס לייב גולד הושק ב-2002, כשירות המנויים של קונסולת האקסבוקס המקורית. שחקני אקסבוקס נדרשו לשלם על לייב גולד כדי להשתמש בצ'אט קבוצתי ולשוחח באמצעות צ'אט קולי עם חברים במהלך משחקי רשת רבי-משתתפים.
באפריל 2021, מיקרוסופט הסירה את דרישת התשלום לשימוש בצ'אט קולי במשחקי רשת. כיום, אקסבוקס לייב גולד נותר כמעין פריט טכנולוגי מאובן. הוא עדיין מציע משחקים חינמיים מדי חודש והנחות על משחקים בחנות האקסבוקס, אבל הוא נראה מיושן למדי ולא רלוונטי לעומת ספריית המשחקים הענפה של "גיים פאס", שכנראה יחליף את אקסבוקס לייב גולד לחלוטין במוקדם או במאוחר.