סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
תחרות היזמות שעשוייה לשנות את המזה"ת

תחרות הסטארט-אפים "Aviram Awards- Tech For Humanity" היא יוזמה ראשונה מסוגה של קרן אבירם בשיתוף עם המגזין "פורבס". ההרשמה לתחרות תיסגר בעוד שבוע, כששיאה ייערך באירוע הגמר בדובאי. הפרס הראשון: חצי מיליון דולר

פתרון כימי למיחזור פלסטיק, הפקת מי שתייה ממי ים על ידי אנרגיה סולרית ורובוט להפגת בדידות בקרב קשישים – אלה הם חלק מהמיזמים שכבר נרשמו לתחרות “Aviram Awards- Tech For Humanity” של קרן משפחת אבירם והמגזין הבינלאומי Forbes; התחרות מיועדת לאיתור מיזמים משני מציאות ממדינות המזרח התיכון וצפון אפריקה וההרשמה תיסגר בעוד שבוע.
עשרות יזמים ויזמות כבר נרשמו לתחרות ראשונה מסוגה במדינות המזרח התיכון לאיתור מיזמים משני מציאות ממדינות ישראל, מרוקו, ערב הסעודית, איחוד האמירויות, בחריין, ישראל, מצריים וירדן.
מדובר בתחרות ראשונה מסוגה, הפונה לקהל ייחודי – יזמים ויזמות מרחבי המזרח התיכון. חבר שופטים הכולל נציגים ממדינות אלו, יבחר את המיזם המנצח כאשר הפרס בתחרות יוענק למיזמים ורעיונות פורצי דרך, שחרטו על דגלם תרומה לאנושות באמצעות טכנולוגיה וחדשנות.
במסגרת תהליך האיתור, יבחרו 15 מיזמים מרחבי המזרח התיכון, שישתתפו בסמינר מקצועי בו יציגו את המיזמים והרעיונות. מתוכם יבחרו חמישה מיזמים, שיעלו לאירוע הגמר שייערך בחודש מרץ 2022 בדובאי, שם יעמדו לראשונה על במה אחת יזמים ויזמות מרחבי המזרח התיכון וצפון אפריקה.
בין היוזמות שכבר נרשמו לתחרות פתרון כימי המאפשר להשיב פסולת פלסטיק חזרה לחומר הגולמי המקורי שלו ובכך לאפשר שימוש חוזר בחומר הגלם, מה שיפחית את זיהום האוויר ויאפשר כלכלה מחזורית ומקיימת; הפקת מי שתיה ממי ים על ידי אנרגיה סולארית, ללא דלק או חשמל ורובוט המתקשר עם קשישים כדי להקל על הבדידות ומטפל בפתרון בעיות חרדה, מתח ושינה.
1 צפייה בגלריה
זיו אבירם מייסד שותף מובילאיי ו אורקם
זיו אבירם מייסד שותף מובילאיי ו אורקם
זיו אבירם
(צילום: אוהד רומנו)
"לאורך שנים רבות של עשייה נוכחתי לגלות את הכוח האדיר של שילוב בין עסקים וטכנולוגיה לבין עשיית הטוב. הקמנו את קרן משפחת אבירם כדי לרתום את הכוחות האלה, להשפעה אמיתית על מציאות החיים בישראל ובאזור. השנה האחרונה הציבה אותנו בפני הזדמנות חסרת תקדים – לחבר, הלכה למעשה, את ישראל ומדינות המזרח התיכון באמצעות עשייה משותפת בתחומי היזמות והחדשנות. אני נרגש לצאת למסע הזה עם משפחתי, ולאתר את המיזם הבא שיהווה תרומה לאנושות ולמציאות החיים במזרח התיכון", אמר זיו אבירם.
"ישראל היא כבר כעת חממה גלובלית של פעילות יזמית, אך יש פוטנציאל שטרם ממומש בתחום זה ברחבי המזרח התיכון, שרק ממתין להיחשף ולהתפתח", אמר רנדל ליין, העורך הראשי של מגזין Forbes. "לנו ב-Forbes יש היסטוריה ארוכה שבסיסה לחגוג את הכוח של יזמות כדי לפתור חלק מהאתגרים הבוערים בתחומי החברה והסביבה, לכן אנחנו נרגשים לחבור לקרן משפחת אבירם, ולשים זרקור על הדור החדש של מיזמי החדשנות במזרח התיכון וצפון אפריקה", אמר.
המיזם המנצח, כזה שבבסיסו עומדת תרומה לאנושות, יזכה בפרס כספי בסכום של חצי מיליון דולר, ליווי מקצועי של זיו אבירם ומנטורים בעלי שם, וכן לליווי תקשורתי של המגזין הכלכלי המוביל בעולם Forbes. למיזם הזוכה במקום השני יוענק פרס בסכום של 100 אלף דולר, ופרס של 50 אלף דולר לזוכה במקום השלישי.
“Aviram Awards- Tech For Humanity”, מהווה יריית הפתיחה לפעילותה של קרן משפחת אבירם. חדשנות כמנוע לשיפור המציאות, ושילוב עסקים עם עשיית הטוב שזורים בפעילותו של זיו אבירם לאורך השנים – החל בחברת "Mobileye" שהקים ביחד עם פרופ' אמנון שעשוע, שהביאה למהפכה מצילת חיים בתחום בטיחות הדרכים, שינתה את עולם התחבורה ופיתחה רכבים אוטונומיים, וכלה בחברת "OrCam", המפתחת טכנולוגיות לבישות מבוססות בינה מלאכותית המיועדות לאנשים המתמודדים עם עיוורון, לקויות ראיה, לקויות שמיעה ועוד, מעניקות להם עצמאות ומשפרות את איכות חייהם. הקרן המשפחתית מבקשת לקדם ערכים של קהילתיות, דאגה ומתן משאבים מקצועיים חינוכיים ופיננסיים לאישים, מיזמים ופתרונות שבכוחם לשנות לטובה את מציאות חייהם של אזרחי ישראל והאזור בתחומי הטכנולוגיה, חינוך, רפואה, מחקר ועוד.
יזמות ויזמים מוזמנים להירשם באתר התחרות, עד לתאריך 10.12.2021.