סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
טוויטר: לא נאפשר שיתוף תמונות וסרטים של אדם אחר ללא הסכמתו

המהלך אמור לשפר את הפרטיות והאבטחה ברשת החברתית, כך לפי החברה; בטוויטר אף הדגישו כי הם יכולים לנקוט בפעולות אכיפה אם יידרשו לכך. עם זאת, המדיניות לא תחול על תמונות או סרטונים מאירועים ציבוריים גדולים כמו משחקי ספורט או הפגנות, וחלק מהפרשנים טוענים כי היא מנוסחת בצורה שתקשה לאכוף אותה באמת

טוויטר הכריזה כי לא תאפשר יותר שיתוף של תמונות וסרטונים של אדם אחר ללא הסכמתו, מהלך שאמור לשפר את הפרטיות והאבטחה ברשת החברתית. "שיתוף מדיה פרטית כמו תמונות או סרטונים, עלול להפר את הפרטיות של אדם ולגרום נזק רגשי או פיזי", נכתב בהודעה שפרסמה טוויטר. "שימוש לא הולם במדיה פרטית יכול להשפיע על כולם, אך עלולה להיות לו השפעה חסרת פרופורציה על נשים, פעילים חברתיים ופוליטיים ובני קהילות מיעוטים".
לעמוד כלכליסט-טק לחצו כאן
בטוויטר אף הדגישו כי הם יכולים לנקוט בפעולות אכיפה כשמפרסמים תמונות אישיות בלי לקבל הסכמה. עוד הוסיפו, כי השינוי הזה במדיניות נועד להתאים בין מדיניות האבטחה לסטנדרטים של זכויות אדם, והוא יעזור למנוע פרסום מידע אישי מתוך כוונת זדון.
על מנת לאכוף את השינוי, שנכנס לתוקף באופן מיידי, בחברה יזדקקו לדיווח מצידו של האדם שהתמונות שלו פורסמו או מצד נציג שלו. המשתמש שפרסם את התכנים יקבל התראה לגבי הדיווח ויוכל לערער על כל החלטה.
עם זאת, המדיניות לא תחול על תמונות או סרטונים מאירועים ציבוריים גדולים כמו משחקי ספורט או הפגנות. בטוויטר גם הדגישו כי המדיניות המעודכנת לא חלה על פרסום מדיה של דמות ציבורית, או כאשר הציוץ והמדיה מוסיפים לשיח הציבורי או שהם לטובת האינטרס הציבורי.
1 צפייה בגלריה
טוויטר Twitter
טוויטר Twitter
(Credit: Shutterstock)
לפיכך, חלק מהפרשנים טוענים כי המדיניות כתובה בצורה כללית כך שקשה יהיה לאכוף אותה באמת. כך למשל, אמרסון ברוקינג, חוקר במעבדת חקר המשפט הדיגיטלי במועצה האטלנטית (Atlantic Council’s Digital Forensic Research Lab), צייץ כי הכלל כתוב בצורה כה כללית "שכמעט כל אחד יכול להגיש תלונה נגד כל אחד אחר".
בוול סטריט ג'ורנל אף ציינו כי טוויטר כבר אוכפת את החוק הזה במדינות עם חוקי פרטיות מחמירים כמו אוסטרליה, ניו זילנד ובריטניה. מקרים שנאכפו כוללים פרסום תמונות של קורבנות תקיפה בניסיון לאיים עליהם ופרסום תמונות של נשים באפגניסטן ללא כיסוי ראש.
ההכרזה על השינוי אמנם התקבלה יום לאחר ההודעה על פרישתו של המנכ"ל ג'ק דורסי, אך לפי מקורבים ההחלטה בנושא התקבלה עוד קודם לכן.