סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק
אפל ווטש סדרה 9
אפל ווטש סדרה 9 (צילום: EPA)

ארה"ב: בית המשפט מחזיר את אפל ווטש למדפים, בינתיים

בית משפט פדראלי נעתר לבקשת החברה וביטל זמנית את האיסור שהטילה נציבות הסחר הבינלאומי על מכירת הדגמים העדכניים ביותר של השעון החכם בשל הפרת פטנט. ב-10 בינואר אמורה נציבות הסחר למסור את תגובתה

האפל ווטש יחזור למדפי החנויות בארה"ב, לאחר שבית משפט פדראלי ביטל הערב זמנית את האיסור שהטילה נציבות הסחר הבינלאומי (ITC) על מכירת הדגמים העדכניים ביותר של השעון החכם.
לפני כחודשיים, פסקה ה-ITC שיכולת מדידת שיעור החמצן בדם בדגמי האפל ווטש העדכניים, סירייס 9 ואולטרה 2, מפרה פטנטים של חברה בשם מסימו (Masimo). זאת, בין השאר, על סמך כך שאפל שכרה עובדים של החברה לצורך פיתוח המכשירים. לאפל הוקצבו חודשיים להגיע להסכם רישוי עם מסימו, או לערער לבית הלבן על החלטת ה-ITC. ביום חמישי הפסיקה אפל את מכירות השעון בחנויות המקוונות שלה, וביום ראשון גם בחנויות הפיזיות שלה.
אתמול כשלו מאמצי אפל לקבל סיוע מהבית הלבן בדמות וטו על איסור המכירה מצד הנשיא ג'ו ביידן. בעקבות כך, ערערה החברה על ההחלטה לבית משפט פדראלי בוושינגטון הבירה. במקרה זה, נענה בית המשפט לבקשת החברה, והקפיא את האיסור עד ל-10 בינואר כדי לאפשר ל-ITC למסור את תגובתה לבקשת אפל להשעיה ארוכה יותר של איסור המכירה.
במקביל למהלכים המשפטיים, אפל פיתחה עדכון תוכנה שלדבריה מתקן את הפרת הפטנט. היא הגישה אותו לבחינת סוכנות המכס של ארה"ב, שאמורה להכריע עד ה-12 בינואר האם העדכון אכן פותר את הבעיה.