סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

השיגעון הבא של מאסק? "טסלה תבנה רובוט דמוי אדם, יבצע משימות מסוכנות ומשעממות"

מנכ"ל ומייסד החברה: "אנחנו טובים גם בחיישנים ובסוללות, ובטח יהיה לנו אב-טיפוס בשנה הבאה". לדבריו, הרובוט, שזכה לכינוי "אופטימוס", מבוסס על אותם שבבים וחיישנים שבמערכת הנהיגה האוטונומית של טסלה


טסלה מתכוונת לבנות רובוט דמוי אדם בשם טסלה בוט (Tesla Bot), כך חשף מנכ"ל החברה אלון מאסק. "אנחנו טובים גם בחיישנים ובסוללות, ובטח יהיה לנו אב-טיפוס בשנה הבאה שייראה ככה", אמר מאסק זמן קצר לאחר ששחקן בבגד גוף שתוכנן להיראות כמו הרובוט של טסלה הסתובב על הבמה. מאסק כמובן מיהר להבהיר שהשחקן אינו רובוט אמיתי, "אבל טסלה בוט יהיה אמיתי", הדגיש.

ההכרזה נעשתה במסגרת יום הבינה המלאכותית, סדרה של הרצאות בנושאי טכנולוגיה שארגנה טסלה בקליפורניה במטרה לגייס עובדים בתחומי למידת מכונה.


החשיפה של הרובוט של טסלה היא דוגמה נוספת לנטייה התאטרלית של מאסק להכריז על פרויקטים עתידיים של טסלה שצפויים לצאת לפועל רק cעוד כמה שנים בניסיון להלהיב את המשקיעים וכן את העובדים והלקוחות. עם זאת, לרוב ההמצאות הללו לא עומדות בלוח הזמנים שנקבע. כך למשל באפריל 2019 הכריז מאסק כי לטסלה יהיו מיליון "מוניות רובוטיות" אוטונומיות על הכביש עד 2020. המוניות הללו עוד לא נצפו בשום מקום. בדומה, באוקטובר 2016 הציג מאסק באירוע מוצר הנקרא גג סולארי, אולם התברר כי האריחים שהוצגו היו ברמת הרעיון הקונספטואלי בלבד.


2 צפייה בגלריה
טסלה בוט רובוט דמוי אדם שמתכננת החברה
טסלה בוט רובוט דמוי אדם שמתכננת החברה
הדמיה של הרובוט
(טסלה)

בכל זאת, מאסק ציין כי אם הרובוט דמויי אדם יעבוד ויוכל לבצע משימות רפטטיביות שכיום רק בני אדם מסוגלים לעשות, אז יש סיכוי לחולל מהפכה בכלכלה העולמית הודות להורדת עלויות כוח אדם. מאסק אף הודה כי "קרוב לוודאי שהרובוט לא יעבוד" בתחילה. "הוא מתוכנן להיות ידידותי כמובן, להצליח לנווט בעולם של בני אדם, ולסיים משימות מסוכנות ומשעממות שחוזרות על עצמן", אמר.
לפי מאסק, הרובוט, שזכה לכינוי "אופטימוס", מבוסס על אותם שבבים וחיישנים שבשימוש במערכת הנהיגה האוטונומית של טסלה. הרובוט יהיה בגובה 1.72 מטר, ויכלול מסך במקום ראש למתן מידע שימושי. מאסק הוסיף עוד כי בטסלה מעצבים את הרובוט כך שבני אדם יוכלו לברוח ממנו או לגבור עליו.
עוד חשף מאסק כי הרובוט יוכל לשאת משקל של כ-20 ק"ג, להרים משקל של 75 ק"ג, והוא ישקול כמעט 56 ק"ג. כמו כן הוא יוכל לרוץ במהירות של 8 קמ"ש. "הוא אמור להיות מסוגל ללכת לחנות ולקנות מצרכים, דברים מסוג זה", הסביר.


2 צפייה בגלריה
אלון מאסק מנכ"ל טסלה יולי 2021
אלון מאסק מנכ"ל טסלה יולי 2021
אלון מאסק
(צילום: בלומברג)