סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

כלכליסט-טק
דיווח: אפל מתכננת להחליף בעתיד את האייפון במשקפי מציאות מוגברת

לפי דיווח באתר The verge, בעוד כשנה צפויים להגיע משקפי ה-AR של אפל לחנויות. הם יהיו אלחוטיים ועצמאיים ועם מסכי 4K. הדיווח מתבסס על דו''ח של האנליסט מינג-צ'י קו, שמעריך שהמשקפיים מיועדים להחליף את האייפון בהמשך ולהפוך לפלטפורמת החומרה העיקרית של החברה

משקפי המציאות המוגברת - AR - של אפל צפויים להגיע לחנויות ברבעון הרביעי של 2022, כך לפי דיווח של אתר The verge הלילה (שישי). על פי הפרסום המתבסס על דו''ח של אנליסט אפל האמין מינג-צ'י קו, המשקפיים צפויים להיות מצוידים בשבבי M1 שמותקנים כבר כיום על מחשבי המקבוק פרו של החברה ומבוססים על ארכיטקטורת ARM או על שבב בעל "עוצמה מקבילה".


המשקפיים יהיו אלחוטיים ולא יהיה צריך לחבר אותן לאייפון או למחשב כדי להפעיל אותן. זאת אומרת שניתן יהיה להפעילם באופן עצמאי לחלוטין. בנוסף הם יכללו שני מעבדים - אחד למטלות התצוגה והגרפיקה ואחד חלש יותר למטלות עיבוד אותו מהחיישנים. הם יכללו לפחות בין 6 ל-8 מודולים אופטיים המיועדים לספק "אות וידאו מתמשך בשילוב עם תצוגת AR", או במילים אחרות תוכלו לראות באופן קבוע את התצוגה בלי ריצודים או ירידה באיכות.
המשקפיים יכללו שני מיקרו-מסכי OLED מתוצרת סוני באיכות 4K. אבל היתרון העיקרי שלהם הוא ביכולת לבצע שלל משימות שונות - כנראה גם תקשורת ואולי גם ניווט וגלישה באינטרנט. מנגד, עדיין לא ברור אם כל היכולות האלה יהיו כלולות במשקפיים או שידרשו להוסיף הרחבות חומרה חיצוניות, חיבור למחשב או לטלפון. עם זאת קו מעריך שמדובר במוצר שיזכה לאקוסיסטם משלו שיצטרף לאלה של האייפון, האייפד ומחשבי המק.

1 צפייה בגלריה
אייפון 13 הממשק עדיין דומה למה שהיה בעבר וזה דווקא טוב
אייפון 13 הממשק עדיין דומה למה שהיה בעבר וזה דווקא טוב
אייפון 13
(צילום: רפאל קאהאן)

עוד מעריך קו שהמשקפיים מיועדים להחליף את האייפון בהמשך הדרך ולהפוך לפלטפורמת החומרה העיקרית של החברה. עם זאת לא ברור אם מדובר בהערכה של קו או במפת דרכים אסטרטגית של אפל. מה שכן, קו יודע לומר שעוצמת העיבוד והיכולות של המשקפיים יעברו את אלה של האייפון 14 שיוצג בערך באותו זמן. עד כה, מינג-צ'י קו הצליח להציג חשיפות אמינות מאוד שהתבררו לאחר מכן כנכונות כך שדוחותיו נחשבים לאחד האמצעים החשובים ביותר בקרב משקיעים להערכת אסטרטגיית הפיתוח של אפל.
לא ברור כמה יעלו משקפי ה-AR האלה. אך הערכות מדברות על מחיר של כ-3,000 דולר, סכום גבוה למדי עבור מוצר שאמור להחליף את האייפון בעתיד. עוד בעיה שלא ברור כיצד אפל תתגבר עליה היא אורך חיי הסוללה. משקפי AR או VR צורכות הרבה יותר חשמל בגלל התצוגה של המסכים ועיבוד התמונה, כך שמשקפיים אלחוטיים ידרשו מקור אנרגיה מותאם לצריכת החשמל שלהם ולא ברור כיצד ניתן יהיה להטמיע אחד כזה במוצר שאמור להיות אלחוטי ולביש.