סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

חזל"ש: דיסני חוזרת ליוטיוב טי.וי

24 שעות לאחר ש-17 הערוצים של ענקית הבידור הורדו משירות יוטיוב טי.וי בעקבות כישלון המו"מ בין השתיים, הפער גושר והערוצים חזרו. גם מחיר המנוי, שירד ב-15 דולר בעקבות ההסרה, שב לעמוד על 64.99 דולר לחודש

אחרי יום של האפלה בעקבות סכסוך ביניהן, יוטיוב טי.וי ודיסני הגיעו להסכם שיביא לחזרתם לשירות של יותר מ-17 ערוצים בבעלות דיסני, לרבות שלוחות מקומיות של רשת ABC, דיסני צ'אנל, ו-ESPN. כתוצאה מחידוש ההסכם, יוטיוב טי.וי הודיעה כי תשוב לגבות דמי מנוי 64.99 דולר לחודש עבור כל הערוצים שנותרו חלק מחבילת הבסיס שלה ותיתן לכל המשתמשים הרשומים אשראי של 15 דולר. זאת, לאחר שהחברה הוזילה את דמי המנוי ל-49.90 דולר לאור הסרת הערוצים של דיסני.
דיסני מסרה לאתר The Streamable את הדברים הבאים: "אנו שמחים להודיע שלאחר הפרעה קצרה הגענו להסכם הפצה עם יוטיוב טי.וי של גוגל, המאפשר את המשך השידור של הרשתות שלנו. אנחנו מעריכים את שיתוף הפעולה של גוגל בהגעה לתנאים הוגנים שעולים בקנה אחד עם תנאי השוק ונרגשים מכך שהפורטפוליו שלנו, הכולל תכניות ספורט, חדשות, משפחה וילדים, נמצא בתהליך חזרה ליוטיוב טי.וי עבור כל משתמשינו ברחבי המדינה".
1 צפייה בגלריה
אמא חורגת שלגיה דיסני
אמא חורגת שלגיה דיסני
אמה החורגת שלגיה מבית דיסני. ברוכה השבה
(צילום: disney)
"אנו שמחים לספר שהגענו להסכם לחזרת דיסני ליוטיוב טי.וי", מסרה חברת הבת של גוגל, מהצד השני של ההסכם. "כבר התחלנו להחזיר את הגישה לתכני דיסני, עם רשתות כמו ESPN ו-FX, כולל התוכן החי לפי דרישה שלהן, וכן תכנים רבים נוספים שהיו בספריה שלנו".
הסכסוך אירע בתקופה חשובה במיוחד עבור אוהדי הספורט, בעודם מתכוננים לשבועות המכריעים של ליגת ה-NFL ותחילת הפלייאוף, לצד משחקי הפלייאוף של פוטבול המכללות. בספטמבר היה ליוטיוב טי.וי סכסוך דומה עם NBCUniversal סביב שידור שלוחותיה המקומיות וערוצי הכבלים שלה, אך השתיים הצליחו להגיע להסכם מבלי להחשיך את הערוצים. בנוסף, הייתה החברה בסכסוך נוסף עם Roku, שמנע מנרשמים חדשים להוריד את אפליקציית יוטיוב טי.וי. הצדדים הגיעו להסכם בשבוע שעבר, שיביא להחזרת האפליקציה לפלטפורמה.
יוטיוב טי וי כבר הורידה ערוצים בעבר מהשירות שלה. באוקטובר 2020 היא הפסיקה לשדר את Bally Sport ואת ערוץ הטניס שבבעלות חברת סינקלייר.