סגור
גיימריסט הפניה חדשה גג עמוד דסקטופ

גיימריסט
הצמיחה בהכנסות פלייטיקה כמעט נעצרה; משחקי הקז'ואל הפכו למנוע ההכנסות העיקרי

הכנסות החברה ברבעון השני של 2022 נותרו כמעט זהות לאלה בתקופה המקבילה אשתקד - כ-660 מיליון דולר. לעומת זאת, פלייטיקה רשמה צמיחה בשיעור 10% בהכנסותיה ממשחקי קז'ואל. הרווח הנקי צנח בכ-60% ל-36 מיליון דולר. החברה הונפקה בינואר 2021 לפי שווי 11 מיליארד דולר, אך שווי המניה ירד מאז בכ-52%

חברת המשחקים הישראלית פלייטיקה (Playtika) דיווחה היום (ה') על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2022. פלייטיקה רשמה צמיחה אפסית בהכנסות: החברה דיווחה על הכנסות בסך 659.6 מיליון דולר - סכום כמעט זהה לזה ברבעון המקביל בשנה שעברה, 659.2 מיליון דולר. הרווח הנקי ברבעון השני עמד על 36.4 מיליון דולר - ירידה בסך כמעט 60% לעומת הרווח הנקי ברבעון המקביל ב-2021, שעמד על 90 מיליון דולר.
בדו"ח הרבעוני ציינה פלייטיקה כי עיקר הכנסותיה ברבעון זה - 53% - הגיע מז'אנר משחקי הקז'ואל: משחקים בעלי משך משחק קצר וחוקים פשוטים, המיועדים לקהל הרחב ולאו דווקא לגיימרים אדוקים. הכנסותיה מתחום הקז'ואל הסתכמו ב-351 מיליון דולר, לעומת 308 מיליון דולר ממשחקי סושיאל קזינו. פלייטיקה דיווחה כי הכנסותיה ממשחקי קז'ואל צמחו ב-10% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
סך המזומנים, שווי ערך למזומנים ופקדונות קצרי מועד של פלייטיקה עמד על 1.24 מיליארד דולר, בנוסף לקו אשראי בסך 600 מיליון דולר. על פי תחזיות החברה, פלייטיקה תסיים את 2022 עם הכנסות בטווח שבין 2.6 ל-2.66 מיליארד דולר, ורווח מתואם לפני הפחתות (EBITDA) שבין 900 ל-940 מיליון דולר.
1 צפייה בגלריה
רוברט אנטוקול מייסד ומנכ"ל פלייטיקה עם לוגו החברה
רוברט אנטוקול מייסד ומנכ"ל פלייטיקה עם לוגו החברה
רוברט אנטוקול מייסד ומנכ"ל פלייטיקה עם לוגו החברה
(צילום: אוהד רומנו)
במאי הודיעה פלייטיקה על פיטורי 250 עובדים, כ־6% מכוח האדם שלה, כחלק מהחלטה לסגור את מרכזי הפיתוח בלונדון ובמונטריאול. חלק מעובדים אלה הועברו למשרדי החברה בישראל. בעת הפיטורים נמסר מפלייטיקה כי היא פועלת לאיחוד חלקים מפעילותה, ולכן החליטה לסגור את מרכזי הפיתוח בלונדון ומונטריאול וכן להעביר את פעילות הסטודיו בלוס אנג'לס לישראל ולפולין.
בסוף חודש יוני, שוב החליפה פלייטיקה ידיים. קרן ההשקעות Joffre קנתה את השליטה בחברה לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר. בינואר 2021 הונפקה פלייטיקה בנאסד"ק לפי שווי של 11 מיליארד דולר, אך כיום נסחרת לפי שווי של 5.23 מיליארד דולר, ירידה בשיעור 52% בערך המניה לעומת יום ההנפקה.
רוברט אנטוקול, מנכ"ל פלייטיקה, מסר כי הוא גאה בביצועי החברה "ברבעון השני בזמן שהחברה מנווטת בסביבה ושוק כלכלי מאתגר. שמרנו על הצמיחה בתחומים האסטרטגיים, דוגמת משחקי הקז'ואל". אנטוקול הוסיף כי החברה ממוקדת "בהמשך השקת תכנים חדשים לקהילות השחקנים, כאשר בד בבד אנו ממשיכים בפיתוח משחקים חדשים". קרייג אברהמס, נשיא וסמנכ"ל הכספים של פלייטיקה, ציין: "התמקדנו בעסקי הליבה, בשיפור תוכניות העבודה וכמו כן בשמירה על מרווחי הרווחיות ותזרים המזומנים שלנו. נמשיך להתייעל ולאתר הזדמנויות השקעה שיתמכו בצמיחה בת קיימא".