$
גיימריסט
הפניות גג עמוד  גיימריסט פודקאסט דסקטופ

הכנסות של מיליארד דולר בשנה: פוקימון גו הביס גם את הקורונה

עדכון למשחק הממכר שיצא ב-2016 לסמארטפונים מאפשר לשחקנים להמשיך לצוד פוקימונים מבלי לצאת מהבית, מה שהביא אותו לשבור שיאי הורדות והכנסות חדשים למרות המגפה

עמית קלינג 13:3309.11.20
זו לא הייתה אמורה להיות השנה של פוקימון גו, להיט המציאות הרבודה ששוחרר למכשירי המובייל ב-2016 והפך לסנסציה מיד עם צאתו, גם בישראל. בתחילת השנה, כאשר כל העולם נסגר בבתים בעקבות נגיף הקורונה, תעשיית הגיימינג זכתה לזינוק בכל הפרמטרים – הכלכלי, החברתי והתרבותי, אך היה ניתן להניח כי דווקא משחק מהסוג הנדיר של פוקימון גו, הדורש מהשחקנים שלו לצאת מהבתים על מנת לאסוף פוקימונים מפינות רחוב – יהפוך בלתי רלוונטי.

 

אך לא כך היה הדבר: לפי דיווח של חברת מחקר השוק סנסור טאואר, פוקימון גו יצר הכנסות של מיליארד דולר בשנת 2020, יותר משנת ההשקה, בה ההכנסות עמדו על 832 מיליון דולר בלבד. נתון זה מציב את המשחק במקום השלישי בטבלת משחקי המובייל העולמית – הישג מדהים עבור משחק בן ארבע שנים בתעשייה בה למשחקים יש לרוב חיי מדף קצרים יחסית.

 

 

פוקימון גו פוקימון גו צילום: instegram

 

והסיבה להצלחה? עדכון למשחק שיצא בחודש מרץ, בו המפתחת, ניאנטיק, איפשרה לשחקנים לצוד פוקימונים בבטחה מתוך הבתים , כמו גם בונוסים שונים שהפכו את המשחקלקל ומהיר יותר. כמו כן, העתיד של פוקימון גו נראה מבטיח: ככל שטכנולוגיית ה5G הופכת יותר נפוצה, כך משחקי מציאות רבודה לניידים יהפכו לחזקים ולנפוצים יותר, והמשחק שלהם יהיה בעמדה מצוינת להרוויח מהזינוק הזה.

 

פוקימון הוא ההצלחה הגדולה ביותר של חברת נינטנדו (תחת חברת הבת The Pokemon Company, בה שותפות שתי חברות יפניות נוספות שהיו מעורבות בפיתוח המותג). המותג, הכולל שורה ארוכה של משחקים לכל הפלטפורמות של נינטנדו ולמכשירים ניידים שונים, כמו גם סדרה מצוירת שרצה מעל ל-20 עונות, סרטי קולנוע וכמויות אדירות של מרצ'נדייז, שווה מעל ל-100 מיליארד דולר ונחשב למותג המדיה המצליח ביותר בעולם, כשהוא שווה יותר מ"מלחמת הכוכבים" ו"הארי פוטר" יחדיו. בכלל, 2020 הייתה שנה פנטסטית עבור נינטנדו, עם עלייה מסיבית גם במכירות הקונסולה העדכנית שלה , נינטנדו סוויץ', שמכרה רק ברבעון הנוכחי 6.86 מיליון קונסולות והגיעה לסך כל מכירות של 68.3 מיליון יחידות מאז ההשקה ב-2017. וכמובן, כ-600 מיליון שחקנים שהורידו את פוקימון גו עד היום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x