סגור
רפי סער: "כפר סבא רואה בהתחדשות העירונית ערך עליון"
"תקווה למשפחות הוותיקות": מוטי ששון ועו"ד יוסי אומיד על מהפכת ההתחדשות בחולון
עוד בזירת הנדל"ן

מופע הורס: עברי לידר הופיע על גג בניין שנהרס בפרויקט תמ"א

עוז נדל"ן מצאה דרך מקורית לאפשר לדיירים בשכונת יד לבנים ברמת גן להיפרד מהבניינים בהם גרו במשך שנים, ובנוסף יצרה חוויה קהילתית בלתי נשכחת עבור תושבי האזור כולו – מופע של היוצר המוערך על גג בניין שייבנה מחדש

פרויקטים בענף הנדל"ן הם לא בדיוק החומר ממנו עשויות דרמות טלוויזיוניות. אלא שהסיפור הייחודי של חברת עוז נדל"ן הוליד אירוע מרגש שגלש כמעט בטבעיות מתחום הנדל"ן לפעילות אינטנסיבית של חברת הפקות, ומלמד לא מעט על גישה אנושית של ראשיה וחשיבותם של הווי וקהילה.
לחברה החדשנית והאמביציוזית פרויקט מסוג תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש) הכולל הריסת שני בניינים ותיקים בשכונת יד לבנים ברמת גן – ברחוב חצור 15 וברחוב עוזיאל 7, ומכאן שמו של הפרויקט – 157. לאחרונה הגיע שלב ההריסה של המבנים ולכבודו הפיקו בחברה אירוע בסדר גודל משמעותי הרבה יותר: הופעה של הזמר והיוצר עברי לידר על גג הבניין ברחוב עוזיאל 7 שהוסב לבמה, זאת לעיני כאלף מתושבי השכונה.
קראו עוד בזירת הנדל"ן:
2 צפייה בגלריה
הריסת המבנים בפרויקט 157 ברמת גן
הריסת המבנים בפרויקט 157 ברמת גן
הריסת המבנים בפרויקט 157 ברמת גן
(צילום: רונן טופלברג)
להחזיר לקהילה
"תהליך בנייתו של פרויקט התחדשות עירונית בלב שכונה קיימת אינו פשוט כלל עבור תושבי השכונה, וההבנה הזו היא שהניעה אותנו להרים עבורם את המופע – 'מרימים לפני שמפילים'. חודשיים לפני הריסת המבנים הבנו שייווצר פער בין מועד פינוי הדיירים ועד להריסה בפועל, וניסינו לחשוב כיצד ניתן למקסם את שטח המבנים לפני שהורסים אותם", מספרים בעלי החברה, ניר עינן ויוגב חדד. "מכאן בעצם נולד רעיון אדיר של מנהלת השיווק וחווית לקוח שלנו, גלית גרוסמן, לארגן הופעה עבור תושבי השכונה, מתוך מטרה להחזיר לקהילה ולעשות טוב לפני הרעש הגדול במעמד ההריסה".
השניים פנו ללידר, שהתלהב מהרעיון ונתן את האות לפרויקט מורכב בפני עצמו. "אנחנו אמנם חברת נדל"ן, אבל כדי להרים את המופע גייסנו את צוות החברה והפכנו בן לילה לחברת הפקות", מתארים הבעלים את הסיטואציה, שהפכה את הגג לבמת ענק עם עמדת DJ, מסכי וידאו שמוקמו במרפסות הבניין, תאורה, הגברה ואפילו אלמנטים של פירוטכניקה.
עוד מוספים השניים כי "בחרנו בעברי לידר כי הוא מתאים בדיוק ל-DNA שלנו, לקו המנחה ולערכים המובילים של החברה. לשמחתנו, התגובות היו מעולות והיה אירוע אדיר שלא מבייש מופעי ענק בגני יהושע". צפו במופע המרגש של עברי לידר בסרטון המצורף.
(צילומי וידאו וצילומי וידאו רחפן: Ruslan Paul, TSR Aerial Photography טי.אס.אר צילום אווירי)
חווית השכונה
הגישה יוצאת הדופן של עוז נדל"ן, הקיימת מזה כעשור, ממתגת אותה כשונה בנוף הסטנדרטי של חברות הבנייה, עם ערכים של חדשנות וצמיחה לצד מוטיבים חברתיים – וזאת בנוסף להענקת יחס אישי לבעלי הדירות, חשיבה מחוץ לקופסה ודגש על חווית הלקוח והקהילה.
בפרויקט 157 ייהרסו כאמור שני בניינים ישנים ובהם 38 יחידות דיור, ובמקומם ייבנו ארבעה בניינים שייכללו 112 יחידות דיור חדשות ומודרניות בתמהיל מגוון במיוחד – דירות 2, 2.5, 3, 3.5 ו-4 חדרים, לצד דירות גן ופנטהאוזים. הפרויקט קיבל היתר בנייה ונמצא כעת בשלב החפירה והדיפון, כאשר האכלוס המשוער צפוי בעוד כשלוש שנים. לחברה מיזמים נוספים ברמת גן, ביניהם פרויקט בפינת הרחובות פנחס רוטנברג ומחניים, ופרויקט פינוי-בינוי בפינת הרחובות תרצה ומולכו.
שלב ההריסה בפרויקט הנוכחי כלל טקס הרמת כוסית חגיגי, ולאחריו ניתן האות לתחילת העבודות. במסגרת זו, שני באגרים הרסו במקביל את שני הבניינים והתהליך כולו הסתיים בתוך שעות ספורות. לא מדובר בעניין של מה בכך, כשמביאים בחשבון שמדובר בפרויקט שלקח לו עשור תמים לצאת לדרך, כאשר עוז נדל"ן נכנסה לתמונה לפני 6 שנים. "הדיירים היו בתהליך ארוך ומתיש של חיפוש יזם ובהגעה להסכמים בינם לבין עצמם, ולאחר שנטלנו את המושכות, התהליכים החלו לקרות הלכה למעשה", משחזרים עינן וחדד. "בסופו של דבר השגנו הסכמה של 100% מבעלי הדירות בפרויקט, כפי שהשגנו בכל אחד מהפרויקטים שלנו עד כה. אנחנו פותרים הכל בהבנה ובזכות תקשורת טובה, ובסופו של דבר היחס האישי וההקשבה מגשרים על כל אתגר בדרך".
2 צפייה בגלריה
בעלי עוז נדל"ן, יוגב חדד (מימין) וניר עינן
בעלי עוז נדל"ן, יוגב חדד (מימין) וניר עינן
בעלי עוז נדל"ן, יוגב חדד (מימין) וניר עינן
(צילום: שני נחמיאס)
ד"ש לביונסה
המופע של לידר, אגב, הוא לא הפונקציה היחידה באמצעותה נפרדו מהמבנים הישנים. רעיון ייחודי נוסף לניצול הבניינים טרם הריסתם, הגיע דווקא מכיוונו של אחד היזמים. יוגב, יוצא יחידה קרבית, יזם פנייה למספר יחידות מיוחדות בצה"ל לבוא ולנצל את המבנים הישנים כשטח אימון ייחודי ונדיר עבורם. וכך, במשך מספר ימים, התאמנו לוחמי היחידות במבנים האמורים. "הבנתי ברמה האישית את חשיבות האימון עבור הלוחמים והלוחמות שלנו והעובדה שיכולנו לקחת חלק בתרומה כה חשובה, מילאה אותנו גאווה", הוא מסכם את החוויה.
אשר לאג'נדה של עוז נדל"ן, מוסיף יוגב כי "מלבד בעלי הדירות, גם תושבי השכונה עומדים לנגד עינינו. המופע היה הצהרת כוונות מצדנו במיוחד עבורם. המסר הוא שאנחנו רואים אתכם, ושנעשה את המקסימום כדי שגם תוך כדי תהליך הבנייה, הפגיעה בשגרת חייכם תהיה מינימאלית". יצוין כי במסגרת זו מקבל צוות האתר הנחיות מפורשות להיות קשובים הן לבעלי הדירות והן לתושבי הרחוב – מתוך יעד לתת מענה נעים ומתחשב ככל שהדבר מתאפשר.
ומה באשר להמשך הדרך? בהחלט לא מן הנמנע שאחרי טבילת האש המוצלחת, ההופעה של לידר לא תהיה האחרונה. "דיירת בפרויקט אחר שלנו כבר הודיעה לנו שאחרי מופע מדהים שכזה, היא מצפה להפקה לא פחות מרשימה בבניין שלה", מסכמים השניים בחיוך. "מהתגובות שקיבלנו הבנו שיצרנו סטנדרט גבוה, ועכשיו הבדיחה בחברה היא שאוטוטו מתחילים במגעים עם ביונסה לקראת הפרויקט הבא".
עוד בזירת הנדל"ן
המומלצות שלנו
מומלצות וידאו