סגור
שורת הרווח דף כתבה חדש

המרכז להבראה פיננסית: "מימון חוץ בנקאי הוא חלופה ראויה למסורבי אשראי, חשוב להקפיד במקביל על תכנית להבראה פיננסית"

יותר מ-200 אלף ישראלים מחזיקים בנכס אך עדיין מוגדרים בתור מסורבי אשראי במערכת הבנקאית. אריאל בבצ'יק מספר על המהפכה של ההלוואות החוץ בנקאיות ומדגיש את החשיבות של תכנית הבראה פיננסית

אריאל בבצ'יק, מנכ"ל המרכז להבראה פיננסית
(אולפן כלכליסט)
עבור ישראלים שמוצאים את עצמם עם נכס ביד אך ללא יכולת לקבל אשראי מהבנק, חשוב לדעת שיש דרך לצאת מהמצב. אריאל בבצ'יק, מנכ"ל המרכז להבראה פיננסית, מספר על מהפכה בעולם האשראי האלטרנטיבי, או מימון חוץ בנקאי. בניגוד לעבר, היום כבר לא צריך לפנות לגורמים מפוקפקים כדי למצוא פתרונות מימון שאינם כוללים אינטראקציה עם הבנק - בבצ'יק מספר כי גופים מוסדיים כמו חברות ביטוח, בתי השקעות וחברות למימון חוץ בנקאי מציעות הלוואות ומשכנתא כנגד נכס בבעלות.
בכל הנוגע לריביות, לעתים הריביות של מימון חוץ בנקאי שוות לריבית של הבנק ולעתים אף נמוכות ממנה, בתלות באיכות של הלווה, בסיטואציה ובאופי העסקה. בבצ'יק מסביר כי הגופים החוץ בנקאיים מבצעים את אותה בדיקה של הבנק מבחינת יכולת ההחזר של הלקוח, שווי הנכס ועוד.
בנוסף, בבצ'יק מדגיש כי במקביל ללקיחת ההלוואה, חשוב ליישם תכנית של הבראה פיננסית, על מנת להגיע שוב לדירוג אשראי תקין ולחזור למערכת הבנקאית.
איך בונים תכנית הבראה פיננסית ספציפית שתתאים לצרכים שלנו? ואיך אפשר לפתוח דף כלכלי חדש? הצטרפו אלינו.