סגור

בריטניה: מקדונלד'ס הוציאה את המילקשייק מהתפריט בגלל בעיות בשרשרת האספקה

החברה הודיעה כי המשקה ייצא מהתפריט בכל סניפיה במדינה. זאת בשל מחסור בנהגי משאיות שגרם לבעיות בשרשרת האספקה, בין היתר בגלל עזיבה מסיבית של נהגים בעלי אזרחות זרה, חוקי הפוסט-ברקזיט, ודרישות הבידוד שמוטלות על תושבים

מקדונלד'ס נאלצה להוציא את המילקשייקים והמשקאות בבקבוקים מהתפריט שלה בכל בריטניה עקב בעיות בשרשראות האספקה, כך מסרה השבוע החברה.


רשת המזון המהיר שמפעילה 1,300 סניפים בבריטניה הפכה לקורבן נוסף של ההפרעות לשרשראות האספקה שניכרות כעת באנגליה, סקוטלנד ווויילס. במהלך הקיץ נפגעה בריטניה ממחסור בנהגי משאיות, משבר שהשפיע על סופרמרקטים, מסעדות וקמעונאים נוספים.

2 צפייה בגלריה
סניף מקדונלדס מקדונלד'ס לונדון בריטניה
סניף מקדונלדס מקדונלד'ס לונדון בריטניה
סניף מקדונלד'ס בלונדון, בריטניה
(צילום: גטי)

במדינה קיים מחסור של כ-100 אלף נהגי משאיות שנגרם עקב עזיבה מסיבית של נהגים בעלי אזרחות זרה, חוקי הפוסט-ברקזיט, ודרישות הבידוד שמוטלות על תושבים. מקדונלד'ס אמרה שמילקשייקים ומשקאות בבקבוקים לא יהיו זמינים באופן זמני בכל סניפיה ברחבי המדינה.
"כמו רוב הקמעונאים, אנו חווים בעיות בשרשראות האספקה, שמשפיעות על הזמינות הגלובלית של מספר מוצרים. משקאות בבקבוקים ומילקשייקים אינם זמינים באופן זמני במסעדות בכל אנגליה, סקוטלנד, ווויילס", לדברי החברה. "אנו מתנצלים על כל אי נוחות שנגרמה, ומודים ללקוחותינו על הסבלנות שלהם. אנו עובדים קשה כדי להחזיר את הפריטים האלה לתפריט מוקדם ככל האפשר", לדברי החברה.

2 צפייה בגלריה
מילקשייק מקדונלדס מקדונלד'ס
מילקשייק מקדונלדס מקדונלד'ס
מילקשייק של מקדונלד'ס
(צילום: שאטרסטוק)

ארלה פודס, ספקית מוצרי החלב הגדולה בבריטניה, אמרה שהיא התבקשה ע"י מקדונלד'ס להפסיק את הייצור של תערובת המילקשייקים שלה כדי לאפשר לרשת "להבטיח אספקה של כל המוצרים בתפריט". "אנו מוכנים לתמוך במקדונלד'ס ברגע שהמילקשייקים יחזרו לתפריט", אמרה ארלה בתגובה. מקדונלד'ס אינה רשת המסעדות הראשונה שנפגעת מהמחסור באספקה. בשבוע שעבר נאלצה רשת ננדו'ס לסגור כחמישים מסעדות עקב בעיות אספקה של עוף.
החברה, שמפעילה כ-400 סניפים ברחבי המדינה, אמרה שתשאיל חלק מהצוות שלה לספקיה כדי לעזור להם לחזור לפעילות, לאחר שעסקיה נפגעו קשות מהבעיות בשרשראות האספקה. רשת KFC אמרה שהיא סובלת מבעיות דומות, והזהירה שכמה פריטים לא יהיו זמינים, ושהאריזות שלה "עשויות להיראות קצת שונה".