סגור

הערכה בארה"ב: חיסון פייזר לילדים בגילאי 11-5 יאושר עד סוף אוקטובר

לפי דיווח ברויטרס, לוח הזמנים מבוסס על הערכה שפייזר וביונטק יצליחו לאסוף מספיק נתונים מהניסוי הקליני כדי לבקש את אישור החירום עבור קבוצת גיל זו ממינהל המזון והתרופות האמריקאי

בכירים במערכת הבריאות האמריקאית מעריכים כי החיסון של פייזר נגד קורונה יאושר לשימוש בגילאי 11-5 עד סוף החודש הבא, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס המתבסס על שני אנשים המעורים בנושא.


לוח הזמנים מבוסס על ההערכה שפייזר, שפיתחה את החיסון ביחד עם ביונטק הגרמנית, תצליח לאסוף עד אז מספיק נתונים מהניסוי הקליני כדי לבקש ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישור שימוש חירום עבור קבוצת הגיל הזו. לפי ההערכות, כשלושה שבועות לאחר הגשת הבקשה, ב-FDA יקבלו החלטה האם החיסון יעיל ובטוח לשימוש בילדים צעירים. מיליוני הורים מצפים להחלטה לנוכח פתיחת שנת הלימודים על אף התפשטות זן הדלתא.
2 צפייה בגלריה
קורונה חיסון של פייזר בבית חולים Spallanzani רומא איטליה 18.1.21
קורונה חיסון של פייזר בבית חולים Spallanzani רומא איטליה 18.1.21
החיסון של פייזר
(צילום: אם סי טי)

לפי אחד המקורבים, ד"ר אנתוני פאוצ'י - המומחה הראשי בארה"ב למחלות זיהומיות ויועץ הקורונה של הבית הלבן - הציג את לוח הזמנים במהלך פגישה שקיים ביום שישי בהשתתפות אלפי עובדים במכונים הלאומיים לבריאות (NIH). לדבריו, אם פייזר תגיש את הבקשה עד סוף ספטמבר, והנתונים תומכים בכך "עד אוקטובר, השבועיים הראשונים של החודש... המוצר של פייזר קרוב לוודאי שיהיה מוכן", אמר לפי אחד המקורבים.
פאוצ'י אף העריך כי מודרנה תזדקק לשלושה שבועות יותר מפייזר כדי לאסוף את המידע הרלוונטי לילדים בגילאי 11-5, כך שפאוצ'י מאמין שהחלטה בנוגע לחיסון של מודרנה תתקבל בסביבות נובמבר.
מפייזר ומודרנה לא התקבלה תגובה לדיווח.

2 צפייה בגלריה
אנתוני פאוצ'י יועץ קורונה הבית הלבן ארה"ב
אנתוני פאוצ'י יועץ קורונה הבית הלבן ארה"ב
ד"ר אנתוני פאוצ'י, יועץ הקורונה של הבית הלבן
(צילום: AP)

פייזר טענה בעבר כי הנתונים מהניסוי על ילדים בגילאי 11-5 אמורים להיות מוכנים בספטמבר לקראת הגשת בקשת שימוש חירום. מה-FDA נמסר כי הם יפעלו במהירות לאישור החיסונים לילדים מרגע קבלת הבקשות. בהליך המזורז לאישור בקשות, החברות נדרשות להגיש נתונים של חודשיים מהניסוי במקום שישה חודשים באישור הרגיל.
במקביל, במגזין דר שפיגל הגרמני פרסמו כי בביונטק מעריכים גם כן כי יוכלו להגיש בקשות ברחבי העולם לשימוש בחיסון בקרב ילדים בשבועות הקרובים.