סגור

טראמפ משבח את ניגריה שחסמה את טוויטר וקורא לעוד מדינות לעשות כך

ניגריה חסמה את הרשת החברתית לאחר שזו הסירה ציוץ של הנשיא נגד הבדלנים במדינה. טראמפ עצמו הוחרם לצמיתות ע"י טוויטר בעקבות הפריצה לקפיטול בשלהי כהונתו


נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ, שנחסם ע"י טוויטר לצמיתות, פרסם היום (ד') הצהרת תמיכה בהחלטת ממשלת ניגריה לחסום את פעילות טוויטר במדינה.
"ברכות לניגריה, שאסרה על השימוש בטוויטר כיוון שהיא חסמה את הנשיא", הוא כתב. הנשיא לשעבר גם עודד מדינות נוספות ללכת בעקבות ניגריה ולחסום את טוויטר ופייסבוק. "יותר מדינות צריכות לאסור את השימוש בטוויטר ופייסבוק כיוון שהן לא מתירות דיבור חופשי ופתוח, וכל הקולות צריכים להישמע. בינתיים, המתחרות יוכלו ליהנות מהיתרון הזה. מי הם שיכתיבו מהם טוב ורע אם הם עצמם רשעים? אולי הייתי צריך לעשות זאת כשהייתי נשיא. אבל צוקרברג לא הפסיק להתקשר אליי ולבוא לבית הלבן לארוחת ערב ולומר לי כמה אני אדיר. 2024?"
2 צפייה בגלריה
הנשיא לשעבר טראמפ ו נשיא ניגריה מוחמדו בוהארי
הנשיא לשעבר טראמפ ו נשיא ניגריה מוחמדו בוהארי
הנשיא לשעבר טראמפ ונשיא ניגריה מוחמדו בוהארי בבית הלבן
(צילום: גטי אימג'ס)
לפני כמה ימים ניתקה חסמה כאמור ניגריה את טוויטר עד הודעה חדשה, לאחר שטוויטר מחקה ציוץ של נשיא המדינה, מוחמדו בוהארי, כיוון שהפר את מדיניות ההתנהגות הפוגענית שלה, ובעקבות בקשות של מספר אזרחי המדינה. ציוצו איים בעונש על בדלנים מהחלקים הדרום מזרחיים של המדינה.
2 צפייה בגלריה
דונלד טראמפ 2.6.21
דונלד טראמפ 2.6.21
דונלד טראמפ השבוע מופיע מול תומכיו
(רויטרס)
למרות שהנשיא, באמצעות דוברו, אמר בהמשך שהאיסור על טוויטר זמני בלבד, ומטרתו למנוע הפצת מידע כוזב, הוראות עדכניות יותר מראות אחרת. הממשלה הורתה לכל גופי התקשורת למחוק את חשבונות הטוויטר שלהם, ולהפסיק להשתמש בפלטפורמה כמקור חדשותי, מה שמחזק את הראיות לניסיון נרחב לחנוק את חופש הדיבור ולכפות צנזורה במדינה. "על כל תחנות השידור למחוק את טוויטר ולהימנע מלהשתמש בה כמקור מידע לצורך תכניות טלויזיה וחדשות," לשון ההוראה.
טראמפ עצמו הוחרם כאמור לצמיתות ע"י טוויטר לאחר שגרם לפריצה האלימה לבניין הקפיטול בארה"ב ב-6 בינואר, מחשש ל"עידוד אלימות נוספת", לדברי החברה.