סגור

הקורונה מכה ברוסיה: רושמת שיא של 75,000 מתים מהנגיף באוקטובר

על פי סוכנות הסטטיסטיקה הרוסית Rosstat, עד אוקטובר נרשמו במדינה 537,000 מתים מקורונה - מספר המתים הגבוה ביותר בעולם אחרי ארה"ב וברזיל. לעומת זאת, בקרמלין טוענים שנתוני המתים נמוכים בכ-50%. הסתירה בנתונים נובעת כנראה מהאופן השונה שבו מוגדרים מתים מקורונה על ידי הסוכנות הרוסית והממשלה

רוסיה נאלצת להתמודד עם מספר מתים חסר תקדים מקורונה. על פי סוכנות הסטטיסטיקה הרוסית Rosstat, במהלך אוקטובר נרשמו במדינה 74,893 מתים מהנגיף. זהו מספר המתים הגבוה ביותר שנרשמו במדינה בחודש נתון מאז פרצה המגיפה.
הסוכנות דיווחה אתמול (ו') כי בסך הכל נרשמו ברוסיה עד אוקטובר יותר מ-537,000 מתים מנגיף הקורונה - מספר המתים הגבוה ביותר בעולם מהנגיף, אחרי ארה"ב וברזיל. מספר המתים מהקורונה שנרשמו בנובמבר טרם פורסם על ידי הסוכנות. יצוין, כי הנתונים של הסוכנות שונים לגמרי מאלה של הממשלה הרוסית שמתעקשת כי מספר המתים מהנגיף במדינה עומד על חצי מהנתון שדווח.

1 צפייה בגלריה
בדיקת קורונה מוסקבה רוסיה
בדיקת קורונה מוסקבה רוסיה
בדיקת קורונה במוסקבה
(צילום: רויטרס)
ניתן להסביר את הפער בכך שצוות המשימה הממשלתי למאבק בנגיף הקורונה לוקח בחשבון מקרי מוות שבהם הנגיף נקבע כגורם המוות העיקרי לאחר בדיקה רפואית שמבוצעת למנוח. לעומת זאת, הסוכנות הרוסית מפרסמת נתונים תחת הגדרה רחבה יותר עבור מקרי מוות הקשורים לנגיף.
העלייה במספר המתים מיוחסת לנגיף הדלתא ולשיעור המחוסנים הנמוך במדינה. רק 40% מהרוסים מחוסנים באופן מלא כנגד הנגיף. רוסיה התמודדה בחודשים האחרונים עם הזינוק הקטלני והגדול ביותר של מקרי קורונה, ולא מפסיקה לשבור שיאים שליליים.