סגור
חיפוש

מנכ"ל פייזר: התרופה שלנו נגד קורונה תהיה זמינה עד סוף השנה

לפי אלברט בורלה, התרופה תילקח דרך הפה עם הופעת התסמינים הראשונים של המחלה; בכך תימנע הגעת נדבקים במחלה לבתי החולים

התרופה שמפתחת פייזר למחלתה הקורונה ואמורה להילקח עם הופעת הסימנים הראשונים של המחלה באופן אוראלי, תהיה זמינה עד סוף השנה, כך אמר מנכ"ל החברה, אלברט בורלה.

לפי CNBC, החברה, שפיתחה במשותף עם ביונטק הגרמנית את החיסון הראשון לקוביד 19 שקיבל אישור בארה"ב, החלה במרץ ניסוי קליני ראשוני שבוחן טיפול אנטי-ויראלי נגד המחלה.

2 צפייה בגלריה
מטה חברת תרופות פייזר ניו יורק
מטה חברת תרופות פייזר ניו יורק
מטה חברת התרופות פייזר בניו יורק
(צילום: AP)
התרופה היא מסוג מעכב פרוטאז, ועובדת באמצעות חסימת אנזים שהווירוס זקוק לו על מנת לשכפל עצמו בתאים אנושיים. מעכבי פרוטאז משמשים לטיפול במחלות ויראליות כמו איידס וצהבת נגיפית אם הניסויים הקליניים יביאו את התוצאות הרצויות, ומינהל המזון והתרופות (FDA) יאשר אותה, היא עשויה להיות מופצת בארה"ב לפני סוף השנה, כך אמר בורלה.


2 צפייה בגלריה
אלברט בורלא אלברט בורלה Albert Bourla מנכ"ל חברת התרופות פייזר
אלברט בורלא אלברט בורלה Albert Bourla מנכ"ל חברת התרופות פייזר
המנכ"ל בורלה
(צילום: רויטרס)

מומחי רפואה אומרים שהתרופה, שנלקחת דרך הפה, יכולה להביא לשינוי מהותי כיוון שאנשים שנדבקו בווירוס יוכלו ליטול אותה בסמוך למועד ההדבקה, ולא בבית חולים. חוקרים מקווים שהיא תמנע מהמחלה להתפשט ותבטל את הצורך בהגעה לבתי חולים.
בנוסף בוחנת פייזר חיסון שהיא מפתחת עבור ילדים בגילאים 6-11. חיסון ילדים הוא מרכיב חיוני בהדברתה הסופית של מגפת הקורונה, כך מאמינים מומחים. מוקדם יותר החודש ביקשה החברה מה-FDA להרחיב את אישור החיסון שלה למתבגרים בגילאי 12-15, לאחר שנמצא שהוא יעיל ב-100% במחקר שנערך. בורלה אמר שהוא "מאוד אופטימי" לגבי קבלת האישור מה-FDA למתן החיסון למתבגרים.