סגור

ג'ונסון אנד ג'ונסון ביקשה מיריבותיה לבחון את הדיווחים על קרישי דם - לא כולן הסכימו

לפי הדיווח בוול סטריט ג'ורנל, פייזר ומודרנה סרבו לבקשת החברה ואילו אסטרזניקה הסכימה. השבוע המליצו הרגולטורים בארה"ב להפסיק את השימוש בחיסון שפיתחה החברה בשל מקרים נדירים של קרישי דם

חברת התרופות ג'ונסון אנד ג'ונסון פנתה ליריבותיה שפיתחו חיסונים משלהן לקורונה, בבקשה שיבחנו את הדיווחים על קרישי דם שנגרמו עקב החיסון שלה. פייזר ומודרנה סירבו, בעוד אסטרזניקה הסכימה לסייע - כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל אתמול, מפי אנשים המקורבים לנושא.


לפי הדיווח, ג'ונסון אנד ג'ונסון רצתה גם ליצור ברית בלתי רשמית עם מתחרותיה שלתקוותה הייתה מאפשרת לתעשייה לדבר בקול אחיד לגבי בטיחות החיסונים ולטפל בחששות הציבור לגבי קרישי הדם.
מפייזר נמסר ל-CNN בתגובה שהחברה "תומכת בהזדמנויות להחלפת מידע מדעי כאשר הדבר מהווה תרומה משמעותית אשר אינה ניתנת על ידי ארגונים אחרים או רגולטורים. שיתפנו ונמשיך לשתף פעולה עם יצרניות חיסונים אחרות כפי הצורך, בעודנו נלחמים במגפה הקטלנית".

1 צפייה בגלריה
חיסון קורונה ג'ונסון אנד ג'ונסון Johnson _alt Johnson
חיסון קורונה ג'ונסון אנד ג'ונסון Johnson _alt Johnson
החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון
(צילום: רויטרס)

מג'ונסון אנד ג'ונסון נמסר ש"האנשים שמקבלים את המוצרים שלנו נמצאים בראש סדר העדיפויות", ושהחברה פועלת עם הרשויות האמריקאיות והאירופיות. החברה ציינה גם שהמגפה הביאה ל"שיתופי פעולה ומידע חסרי תקדים". לדברי החברה: "אנו מאמינים ששיתוף פעולה מדעי יכול להוביל לתשובות יותר ברורות לשאלות שעולות".
הדברים מגיעים שלושה ימים לאחר שהמרכז למניעת ובקרת מחלות בארה"ב (CDC) ומינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) המליצו להפסיק את השימוש בחיסון של החברה, בעקבות שישה מקרים של קרישי דם נדירים וחמורים שדווחו אצל מתחסנים בארה"ב.