סגור
טופ גאן מאווריק אהבה בשחקים סרט טום קרוז
טופ גאן מאווריק אהבה בשחקים סרט טום קרוז (צילום: Paramount Pictures)

בתוך חודש: הסרט "אהבה בשחקים: מאווריק" כבר הכניס למעלה ממיליארד דולר

זו הפעם הראשונה בה טום קרוז עובר את אבן הדרך הזו בקריירה של 40 שנה. מה שאפילו יותר מרשים לגבי הסרט וביצועיו עד כה הוא שההכנסות אינן כוללות את סין ורוסיה

הסרט "טופ גאן: מאבריק" של פרמונט וסקיידאנס הכניס יותר ממיליארד דולר ברחבי העולם, והפך לסרט השני בלבד בעידן מגפת הקורונה שמגיע לסכומים האלה. זו גם הפעם הראשונה בה טום קרוז עובר את אבן הדרך הזאת בקריירה של 40 שנה. לסרט לקח רק 31 יום לעבור את רף מיליארד הדולר, ונכון לאתמול הכניס 1.006 מיליארד דולר, כולל 521 מיליון דולר בארצות הברית.
בשבוע שעבר חצה הסרט את רף 900 אלף הדולר, ומספר ימים קודם לכן עבר את 800 מיליון הדולר, מה שהפך אותו לסרט המכניס ביותר בו קרוז השתתף. ביצועי הסרט מהווים עדות לעבודת ההפצה והשיווק של חברת פרמונט, אך גם לקרוז מגיע אשראי גדול. הכוכב חסר המנוחה נסע עד סן דייגו, מקסיקו סיטי, יפן, קאן, לונדון וסיאול כדי לקדם את הסרט. אחרי נסיעתו לקוריאה הוא אפילו עשה עצירת ביניים בוועידת CineEurope, שנערכה בברצלונה ביום רביעי האחרון (בדרכו לצילומי הסרט הבא בסדרת "משימה בלתי אפשרית"), והודה אישית למארגנים.
מה שאפילו יותר מרשים לגבי הסרט וביצועיו עד כה הוא שההכנסות אינן כוללות את סין ורוסיה, וכן שהוא מצליח למשוך קהל מגוון, כולל צופים צעירים שטרם נולדו כאשר הסרט הראשון יצא לקולנוע. בנוסף לכך יציאת הסרט Jurassic World Dominion לא נגסה בהכנסותיו, מה שמהווה חדשות טובות עבור כל מי שקיווה שגם אחרי המגפה יש מקום ליותר משובר קופות אחד ברגע נתון. בסוף השבוע האחרון יצא הסרט לאקרנים בקוריאה, וכבר הספיק להכניס 12.9 מיליון דולר במדינה. הסרט עדיין מדורג במקום הראשון ביפן – בסוף השבוע החמישי ברציפות, והכניס בה עד כה 51.1 מיליון דולר. בבריטניה הכניס הסרט 78.7 מיליון דולר, אך דורג במקום השני בסוף השבוע האחרון, אחרי הסרט "אלוויס".