סגור

בהולנד ודנמרק מבטלים את הגבלות האומיקרון: "לוקחים סיכון"

למרות התפשטות זן האומיקרון, מסעדות ובארים בהולנד נפתחו מחדש, לאחר שהיו סגורים במשך חודש; דנמרק הודיעה כי תסיר את כל המגבלות החל ב-1 בפברואר; שתי המדינות הצטרפו לאנגליה - שהסירה אף היא מגבלות רבות; בגרמניה לעומת זאת עדיין לא מדברים על הקלות

מפתיחה מחדש של מסעדות ובארים, ועד ביטול החובה של עטיית מסיכה - כמה מדינות באירופה החלו בהסרת חלק גדול מהגבלות הקורונה בניסיון לשמור על הכלכלות שלהן - למרות התפשטות זן האומיקרון. כך מדווחת רשת CNBC.
הממשלות נוקטות את הצעדים המקלים לאחר שהבינו כי היקף האשפוזים שגורם האומיקרון נמוך יותר בהשוואה לזנים הקודמים של הקורונה, ועל רקע המשך מבצע החיסונים.
אזרחים במדינות רבות באירופה הביעו ייאוש וזעם על הגבלות הקורונה, אחרי שנתיים של מאבק במגיפה. הם גם נושאים עיניים לבריטניה, שהתמודדה טוב יחסית עם האומיקרון, למרות שלא הטילה מגבלות רבות. היום בוטלו באנגליה החובה לעטיית מסיכה בתחבורה הציבורית, בחנויות ובבתי הספר, והצורך בהצגת תעודת התחסנות.

2 צפייה בגלריה
תור לבדיקות קורונה ב קופנהגן דנמרק אומיקרון
תור לבדיקות קורונה ב קופנהגן דנמרק אומיקרון
תור לבדיקות קורונה בקופנהגן
(גטי)

בינתיים בהולנד - שבה הוטלו מגבלות קשות בעקבות גל האומיקרון, כולל סגר חלקי לפני חג המולד - בארים, מסעדות, תיאטראות ומוזיאונים נפתחו אתמול מחדש, לאחר שהיו סגורים למעלה מחודש, אך ייאלצו לסגור את שעריהם ב-22:00. כללי הריחוק החברתי יישארו בעינם, והממשלה עדיין ממליצה לעבוד מהבית ולהגביל את מספר המבקרים בבתים. ראש ממשלת הולנד, מארק רוטה, הכריז שלשום על ההקלות, ואמר: "שיהיה ברור - אנחנו לוקחים סיכון".

2 צפייה בגלריה
בית קפה ב אמסטרדם הולנד ב26 בינואר 2022 לאחר הסרת מגבלות ה קורונה אומיקרון
בית קפה ב אמסטרדם הולנד ב26 בינואר 2022 לאחר הסרת מגבלות ה קורונה אומיקרון
בית קפה באמסטרדם, אתמול
(גטי)

גם דנמרק הודיעה כי תסיר את כל הגבלות הקורונה ב-1 בפברואר; הממשלה הדנית מסרה אתמול כי "החליטה שקוביד 19 לא תקוטלג יותר כמחלה קריטית לאחר 31 בינואר". עם זאת כמה כללים יישארו בעינם, למשל עטיית מסיכה בבתי אבות.
בניגוד לבריטניה, שם נרשמה ירידה במספר הנדבקים, בצרפת וגרמניה המספרים עדיין קרובים לשיא. אתמול דיווחה צרפת על 428 אלף מאומתים נוספים בפרק זמן של 24 שעות, וגרמניה - על 164 אלף מאומתים. היום כבר דיווחה גרמניה על 203 אלף נדבקים חדשים - ובמדינה עדיין לא מדברים על הקלות.
שר הבריאות של צרפת אמר שלשום כי הוא סבור שהמדינה תגיע לשיא גל האומיקרון "בתוך ימים". הממשלה בפריז כבר אותתה כי תקל את כללי העבודה מהבית בתחילת פברואר, וכמה שבועות לאחר מכן תאפשר פתיחה מחדש של מועדוני לילה.
ובינתיים, רשויות הבריאות ברוסיה הודיעו על הפחתת תקופת הבידוד משבועיים לשבוע.