סגור

הפתרון לשפל בסקרים? ראש ממשלת בריטניה הודיע על הסרת מגבלות האומיקרון - בשבוע הבא

על רקע השערורייה סביב השתתפותו במסיבה בניגוד להוראות הסגר, הודיע בוריס ג'ונסון כי החל מהשבוע הבא תבוטל בין השאר החובה לעטות מסיכה בבתי הספר ובחנויות, ולא יהיה צורך בהצגת תעודת התחסנות; לדבריו, רמות ההדבקה בירידה והיקף האשפוזים התייצב

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, הכריז היום על סיום ההגבלות שנועדו לבלום את התפשטות זן האומיקרון של הקורונה.
ההחלטה תיכנס לתוקף בשבוע הבא, ותוביל לביטול החובה לעטיית מסיכה בתחבורה הציבורית, בחנויות ובבתי הספר, ולסיום הנחיות העבודה מהבית והצורך בהצגת תעודת התחסנות, כך לפי דיווח ב"גרדיאן" הבריטי.

ג'ונסון, שעדכן את חברי הפרלמנט, אמר כי השינויים ייכנסו לתוקף ביום רביעי, 26 בינואר – התאריך שנקבע להערכת יעילות ההגבלות שהוטלו בדצמבר, בתחילת גל האומיקרון.
עם זאת, השינוי החד במדיניות נתפש כניסיון מצידו של ג'ונסון לרצות את חברי הפרלמנט השמרנים הזועמים עליו לאחר שדווח כי השתתף במסיבה שהפרה את הסגר הראשון שהטילה ממשלתו, במאי 2020. רבים במפלגה דרשו את ביטול ההגבלות. בנוסף ג'ונסון סובל משפל בסקרים - ומפלגת הלייבור פתחה פער של 10% על השמרנים.

1 צפייה בגלריה
בוריס ג'ונסון ראש ממשלת בריטניה אוקטובר 2021
בוריס ג'ונסון ראש ממשלת בריטניה אוקטובר 2021
בוריס ג'ונסון, ראש ממשלת בריטניה
(צילום: AFP)

לקול תשואות חברי הפרלמנט, הבטיח ג'ונסון כי "בקרוב יגיע הזמן" לביטול מוחלט של הנחיות הבידודים. ההנחיות הללו תקפות עד 24 במרץ, וראש ממשלת בריטניה אמר כי אינו מתכוון לחדש אותן, וכי ינסה להעלות להצבעה בפרלמנט את האפשרות להקדים את המועד.
ג'ונסון הסביר בנאומו כי הנתונים האחרונים מצביעים על כך שרמות ההדבקה בירידה ונרשמה התייצבות במספר האשפוזים, וכי המדענים מאמינים שגל האומיקרון באנגליה הגיע לשיא.
בתחילת דבריו החמיא לעצמו ג'ונסון על התגובה המהירה של הממשלה לאומיקרון. "סיפקנו את תוכנית הבוסטרים המהירה באירופה", אמר, וציין כי נקטו גישה מאוזנת שלא כללה סגירת הכלכלה. "פעם אחר פעם הממשלה הזו קיבלה את ההחלטות הקשות הנכונות", סיכם.