סגור

ארצות הברית: עובדי סטארבקס באריזונה יוכלו להרחיב את האיגוד החדש

לאחר הקמת איגוד עובדים ראשון מאז שנות השמונים, בסניף הרשת בניו יורק, משרד העבודה דוחה את טענות החברה נגד קיום הצבעה בכל סניף

משרד העבודה האמריקאי אישר את בקשת עובדי סטארבקס באריזונה לקיים הצבעה שתאפשר הרחבה של איגוד העובדים החדש של רשת בתי הקפה, ודחה את טענות החברה נגד קיום הצבעה בכל סניף, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות בלומברג.


בפסיקה שהתקבלה אתמול (ו') המנהל האזורי של המועצה הלאומית ליחסי עבודה (NLRB) הורה לשלוח בדואר את פתקי ההצבעה לעובדים בסניף במסה, אריזונה עד 14 בינואר. עליהם להחזיר את הפתקים בתוך שבועיים.
לפי המנהל האזורי, "בהתחשב בהיעדר פיקוח מרוכז והתחלופה של העובדים בין הסניפים", אין סיבה לסטות מהעמדה הקבועה לפיה העובדים באתר עבודה אחד מהווים מאגר קולות הולם לבחירות לאיגוד.
הפסיקה הנוכחית מגיעה לאחר הניצחון התקדימי בחודש שעבר, שבו עובדי סטארבקס בניו יורק הצביעו בעד הקמת האיגוד הראשון בקרב אלפי הסניפים של הרשת בארצות הברית. מאז עובדים בערים כמו בוסטון, שיקגו, נוקסוויל ואף במדינת סיאטל, שבה נמצא מטה החברה, החתימו עצומות להתאגד תחת אותו איגוד כמו הסניפים בניו יורק ובאריזונה.

1 צפייה בגלריה
עובדי סטארבקס חוגגים הקמה של איגוד עובדים ראשון ברשת מאז שנות השמונים
עובדי סטארבקס חוגגים הקמה של איגוד עובדים ראשון ברשת מאז שנות השמונים
עובדי סטארבקס חוגגים את ההקמה של איגוד עובדים ראשון ברשת מאז שנות השמונים, בחודש שעבר
(צילום: גטי)

בתגובה הפנתה דוברת סטארבקס למכתב לעובדים שנשלח בדצמבר, ובו נשיאת החברה רוזאן ויליאמס ציינה כי "איננו רוצים איגוד בינינו כשותפים", אך הוסיפה: "אנחנו מכבדים את ההליך המשפטי" ו"נישא וניתן ברוח טובה" בסניף בניו יורק שבו הצביעו בעד ההתאגדות.
באיגוד ערערו על תוצאות ההצבעה שנערכה בסניף אחר בניו יורק שבו הפסידו בטענה להתנהלות לא הולמת, ובסניף שלישי התוצאות תלויות בפתירת מחלוקות סביב הזכאות להצבעה.
במקביל העובדים בסניף המאוגד בניו יורק פצחו ביום רביעי בשביתה בטענה להגנה לא מספקת נגד הקורונה. מסטארבקס נמסר בתגובה כי הם מצייתים להנחיות של המרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC).