סגור

ה-FDA מרחיב את מתן החיסון השלישי - גם לגילאי 17-16

מדובר באישור חירום שהתקבל בעקבות מידע ממדענים בדרום אפריקה ומפייזר, ולפיו וריאנט האומיקרון עמיד משמעותית בפני שני החיסונים הראשונים לקורונה מתוצרת החברה; הבוסטר יינתן אחרי חצי שנה לפחות מהשלמת החיסון הכפול

מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר היום (ה') את מתן חיסון הבוסטר של פייזר וביונטק לגילאי 16-17, וזאת לפחות אחרי שישה חודשים מהשלמת החיסון הכפול.


מדובר באישור חירום שהתקבל בעקבות מידע ממדענים בדרום אפריקה ומפייזר, ולפיו וריאנט האומיקרון עמיד משמעותית בפני שני החיסונים הראשונים לקורונה מתוצרת החברה.


1 צפייה בגלריה
נער עם חיסון של פייזר נגד קורונה
נער עם חיסון של פייזר נגד קורונה
נער עם חיסון של פייזר נגד קורונה
(Getty)


לפי CNBC, מידע ראשוני של פייזר מראה כי חיסון הבוסטר (השלישי) מספר הגנה משמעותית מפני הווריאנט החדש - בשיעור של 95%, בדומה לזה המושג משני חיסונים במקרה של הזן המקורי של הקורונה.
עם זאת, עדיין נדרש אישור של המרכזים למניעת מחלות (CDC) בארה"ב לפני שניתן יהיה לחסן את בני ה-17-16 בחיסון השלישי. זאת לאחר שבחודש שעבר אישרו חיסון זה לבני 18 ומעלה.
המנהלת בפועל של ה-FDA, ג'נט וודקוק, הדגישה כי האישור ניתן "בשעה שאנשים מתכנסים במקומות סגורים עם בני משפחה וחברים בימי החגים. זני הדלתא והאומיקרון ממשיכים להתפשט, והחיסון נותר בגדר ההגנה הטובה ביותר נגד קורונה".
רשויות הבריאות בארה"ב קוראות לציבור להתחסן בזריקת הבוסטר על רקע החששות להתגברות הקורונה בחורף, והירידה ביעילות החיסון הכפול עוד לפני התפרצות האומיקרון. לפי מחקר שפורסם בחודש שעבר, מדובר בירידה ביעילות מ-86% ל-43% בין החודשים פברואר ואוקטובר השנה.
סגן הנשיא של תוכנית הניסויין של פייזר, ד"ר ג'ון פרז, אמר לוועדת הייעוץ של ה-CDC בחודש שעבר שהחיסון מספק יעילות של 95% במניעת תחלואה בקורונה. זאת על סמך ניסוי ב-10,000 משתתפים בני 16 ומעלה.