סגור

בגלל האומיקרון והשפעת: גל עולמי של ביטולי טיסות

אתמול ביטלו חברות התעופה המובילות בארה"ב למעלה מ־700 טיסות ועיכבו כ־700 נוספות; גם בברזיל ובאוסטרליה נרשמים שיבושים קשים

גל הביטולים העולמי נמשך
אומיקרון ושפעת מפילים למשכב אנשי צוות אוויר

חברות תעופה ברחבי העולם נאלצו לבטל יותר טיסות בדצמבר ובתחילת ינואר לעומת שנים קודמות, זאת בשל מחסור בצוותים בעקבות התפשטות זן האומיקרון, כמו גם תנאי מזג אוויר קשים. לפי נתוני חברת Cirium, בתקופת חג המולד והשנה החדשה נרשמה פגיעה קשה במיוחד, עם ביטולים של 59,240 טיסות בין ה־24 בדצמבר ל־3 בינואר, כשליש בימים הראשונים של השנה.
השיבושים הללו נמשכים גם עתה. אתמול ביטלו חברות התעופה המובילות בארה"ב למעלה מ־700 טיסות ועיכבו כ־700 נוספות, זאת בגלל סופות ומחסור באנשי צוות.

1 צפייה בגלריה
חברת תעופה אמריקן איירליינס מטוסים בואינג 737 מקס
חברת תעופה אמריקן איירליינס מטוסים בואינג 737 מקס
מטוסים של אמירקן איירליינס
(צילום: American Airlines)
סאות'ווסט איירליינס ביטלה למעלה מ־200 טיסות, שהן 6% מהלו"ז היומי. יונייטד ביטלה 108 טיסות, שהם 5% מהטיסות המתוכננות. ביטולים נרשמו גם בדלתא ובאמריקן איירליינס, אלסקה וג'ט בלו. המגמה נרשמה בעקבות סוף שבוע נוסף של שיבושים קשים שנגרמו בשל סופות שהיכו בחוף המזרחי.
גם בברזיל ובאוסטרליה נרשמים שיבושים קשים. חברות התעופה לטאם ואזול, שתיים מהמובילות בברזיל, דיווחו אתמול על 134 ביטולים, לאחר ששפעת וקורונה הפילה למשכב אנשי צוות. לפי איגוד עובדי תעופה מוביל בברזיל, מספר ימי המחלה זינק בינואר ב־400% לעומת חודש קודם לכן.
באוסטרליה, חברת וירג'ין ביטלה 25% מלוח הטיסות לינואר ולפברואר, גם זאת ברקע התפרצות הקורונה שהכניסה לבידוד נוסעים ואנשי צוות.