סגור

מחקר: החיסון של מודרנה יוצר יותר מפי שניים נוגדנים מאשר פייזר

המחקר כלל 2,500 עובדי בריאות בלגים שחוסנו בשתי מנות. בנוסף מצא המחקר רמות גבוהות יותר של נוגדנים אצל מחוסנים מתחת לגיל 35. לדברי החוקרים, בחיסון של מודרנה נגד הקורונה היה ריכוז גבוה יותר של המרכיב המרכזי שמשמש גם בחיסון פייזר

מחקר שהשווה תגובות חיסוניות לשני חיסונים מרכזיים נגד קורונה, מצא שזה של מודרנה יצר יותר מפי שניים כמות הנוגדנים שיצר החיסון של פייזר וביונטק.
המחקר שכלל 2,499 עובדי בריאות בלגים שחוסנו בשתי מנות של אחת משתי החברות, פורסם אתמול (ב') בכתב העת המדעי Journal of American Medicine. המחקר הראה שלמשתתפים שנדבקו לפני קבלת החיסון היו רמות נוגדנים גבוהות מאלה שלא נדבקו, ושהחיסון של מודרנה הראה ביצועים טובים יותר בשתי הקבוצות.
1 צפייה בגלריה
חיסון חיסוני קורונה מודרנה ו פייזר
חיסון חיסוני קורונה מודרנה ו פייזר
מימין החיסון של מודרנה ולידו של פייזר
(צילום: AFP)
אצל אלה שנדבקו בעבר, רמות הנוגדנים היו 2,881 למ"ל עם החיסון של מודרנה, ו-1,108 למ"ל עם החיסון של פייזר וביונטק. המחקר מציע שתי סיבות להבדלים ברמות הנוגדנים בין החיסונים, כולל המרווח הגדול יותר שבין מתן שתי המנות של חיסון מודרנה – 4 שבועות - לעומת 3 השבועות בחיסון של פייזר.
בנוסף, החוקרים אמרו שבחיסון של מודרנה היה ריכוז גבוה יותר של המרכיב המרכזי שמשמש בשני החיסונים. רמות הנוגדנים נמצאו כבעלות מתאם שלילי עם הגיל אצל אנשים שלא נדבקו בעבר, ורמות גבוהות יותר נמצאו אצל מחוסנים מתחת לגיל 35, על פי המחקר.