סגור
חיפוש

משבר הקורונה
ברזיל: 90 אלף חולים ו-2,800 מתים ביום אחד; חופי הרחצה בריו נסגרו

בריו מנסים למנוע עומס נוסף על בתי החולים. הנשיא בולסונרו מתח ביקורת על המהלך ואמר שאם תושבי ריו לא יספגו מספיק שמש, הם עלולים לסבול ממחסור בוויטמין D, החיוני להגנה מהנגיף

ריו דה ז'ניירו סגרה את חופי הים שלה למבקרים ביום שישי בניסיון לבלום את העלייה במספר מקרי הקורונה - מהלך שספג ביקורת מהנשיא ז'איר בולסונרו. הנשיא, המתנגד נמרצות למגבלות, אמר שאם התושבים לא יספגו מספיק שמש הם עלולים לסבול ממחסור בוויטמין D.


ראש עיריית ריו, אדוארדו פאאס, אמר שהמצב בעיר החופים האיקונית "קריטי ביותר", והפציר בתושבים להישאר בבתים כדי להאט את קצב התפשטות המגפה. הקורונה משתוללת בברזיל, ויחידות הטיפול נמרץ נמצאות ביותר מ-80% תפוסה ב-25 מתוך 27 מדינות המחוז שלה. שיעור התפוסה בריו הוא 95%. ברזיל רשמה ביום שישי את מספר מקרי המוות היומי השני בגובהו מאז תחילת המגפה, עם 2,815 מקרי מוות ו-90,500 מקרים מאומתים חדשים תוך יממה.
לעומת פאאס, בולסונרו, המתנגד למגבלות הריחוק החברתי ועטיית מסכות - ושכבר נדבק בקורונה ביולי האחרון - המשיך במסע שלו לשמירת הכלכלה פתוחה. בולסונרו ביקר את סגירת החופים בריו בטענה שהדבר מונע אור שמש שנחוץ לתושבים: "ויטמין D הוא הדרך למנוע מהנגיף לפגוע בכם. ואיפה משיגים ויטמין D? מהשמש. זוהי צביעות", אמר המנהיג הימני הקיצוני.

1 צפייה בגלריה
חוף איפנימה ריו דה ז'ניירו ברזיל סגור קורונה
חוף איפנימה ריו דה ז'ניירו ברזיל סגור קורונה
חוף איפנמה בריו. סגור לרחצה
(צילום: בלומברג)

ריו כבר סגרה את חופיה לפני כשנה במהלך הגל הראשון של הקורונה. חופים מפורסמים כמו קופקבנה ואיפנמה בדרך כללל מלאים עד אפס מקום בימים שמשיים, ולמשטרה אין יכולת לאכוף בתנאים כאלה את הריחוק החברתי. העיר פתחה את חופיה באופן מלא בנובמבר, לקראת תחילת הקיץ בחצי הכדור הדרומי.
ראש העירייה אסר גם על הגעת אוטובוסים לעיר במשך סוף השבוע, בניסיון למנוע מתיירים להגיע אליה ולהפיץ את הנגיף. הוא התריע שמחר עשויות להתפרסם מגבלות חמורות יותר, לאחר שייפגש עם ועדת מומחים שמייעצת לו בנוגע למגפה. "אני קורא לכל הקריוקאס (כינוי של תושבי ריו) – זהו הזמן להישאר בבית", אמר פאאס.